in

Používal ju ako závažie. Darca odovzdal sekáču výbušninu z 2. svetovej vojny

Nakupovanie tovaru zo second-hand obchodov prispieva k udržateľnejšímu spôsobu života. Opätovné použitie vecí znižuje množstvo odpadu a znižuje potrebu výroby nových produktov, čo má pozitívny vplyv na životné prostredie. 

Zdroj: Freepik

Dobré skutky môžu mať niekedy nezamýšľané následky. Presne to sa stalo istému darcovi v meste Abbotsford. Pracovníci obchodu Value Village našli v „darovacej krabici“ poriadne čudesnú vec. Išlo o zaistený granát z obdobia druhej svetovej bomby. Znepokojení zamestnanci ihneď zavolali na linku 911 a upozornili policajné oddelenie v Abbotsforde.

Po príchode policajti preventívne evakuovali predajňu a okolité podniky. Bola privolaná jednotka na zneškodňovanie výbušnín (EDU), aby predmet posúdila, zabezpečila a zlikvidovala. Oblasť bola ohradená, aby sa zmiernili prípadné riziká pre verejnosť.

Po dôkladnej kontrole príslušníci EDU zistili, že granát je vyradená bomba Mills z druhej svetovej vojny. Zistilo sa, že nie je výbušný a predchádzajúci majiteľ ho pred darovaním používal ako závažie na papier.

Policajt sa vyjadril, že tento typ situácie je pre oddelenie „vzácnosťou“. „Veľmi sa nám uľavilo, keď sme sa dozvedeli, že granát bol vyradený z prevádzky, no chceme zabezpečiť, aby ľudia prijali preventívne opatrenia, aby pred odovzdávaním skontrolovali svoje dary,“ uviedol dôstojník pre Fox News Digital.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre