in

Pozrite sa, čo všetko vieme o pripravovanom seriáli Harry Potter. Pôvodní herci prezradili, koho by si chceli zahrať

HBO MAX pracuje na novom seriáli zo sveta Harryho Pottera. Každá kniha pritom bude znamenať novú sériu a očakáva sa, že natáčanie by mohlo trvať až desať rokov. 

„Tento nový seriál Max Original sa ponorí hlboko do každej z ikonických kníh, ktoré si fanúšikovia užívali po všetky tie roky,“ povedal Casey Bloys, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ HBO & Max Content o projekte, o ktorom zároveň ubezpečil fanúšikov, že bude „vernou adaptáciou“.

Zdroj: Warner Bros

Kto na seriáli pracuje?

Prvé oznámenie o seriáli vyšlo ešte v apríli 2023, no v posledných mesiacoch spoločnosť Warner Bros. spravila pokrok a pozvala vybranú skupinu kreatívcov, aby predložili nápady, ako by tento seriál mohol vyzerať.

Martha Hillier (The Last Kingdom), Kathleen Jordan (Teenage Bounty Hunters), Tom Moran (The Devil’s Hour), a Michael Lesslie (The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes) patrili medzi pôvodnú skupinu, ktorá predstavila svoje vízie streamovacej službe a televízii Warner Bros. Nedávno, Deadline priniesol správu, že medzi finalistami je spisovateľka Francesca Gardiner (Succession). Všetci z nich pritom majú skúsenosť s týmto žánrom.

Predpokladá sa, že seriál vyjde buď v roku 2025 alebo v roku 2026. 

Nikto z obsadenia ešte nebol ohlásený a tvorcovia priznali, že je to náročné, keďže herci majú v prvých knihách 11, resp. 12 rokov. Zatiaľ však neoslovili žiadne agentúry, ale skôr sledovali už ustálené mená, ktoré by sa potenciálne mohli hodiť do pripravovaného seriálu. 

Pracovať na ňom bude aj autorka

V prípade samotnej autorky kníh, Rowlingová a jej dlhoroční partneri Neil Blair a Ruth Kenley-Lettsová sú výkonnými producentmi, takže sa očakáva, že sa bude podieľať na rozhodovaní ohľadom seriálu.

„Záväzok Maxu zachovať integritu mojich kníh je pre mňa dôležitý a teším sa, že budem súčasťou tejto novej adaptácie, ktorá umožní taký stupeň hĺbky a detailov, aký poskytuje len dlhý televízny seriál,“ povedala Rowlingová vo vyhlásení.

Návrat pôvodných hercov 

Jason Isaacs, ktorý si zahral Luciusa Malfoya žartoval, že ak by si mal niekoho zahrať, bol by to škriatok Dobby, pretože by sa nemusel nechať líčiť, stačilo by mu prísť na pľac a strhnúť všetku pozornosť.

„Preboha, nemám tušenie. Je to tiež veľmi ťažké, pretože všetci odviedli skvelú prácu,“ povedal na otázku, koho by si zahral Matthew Lewis, ktorý stvárnil Nevilla Longbottoma. Dodal: „Naozaj si nemyslím, že je tu niekto, koho by som si chcel čo i len skúsiť zahrať.“

Zároveň dodal, že je príliš starý na rolu Nevilla a ak by sa mal rozhodovať len na základe toho, že čítal knihy, prezradil, že jeho voľbou by bol učiteľ Obrany proti čiernej mágii a vlkolak Remus Lupin.

„Postava, ktorú som mal rád, bol profesor Lupin,“ povedal predtým, ako vzdal hold „neporovnateľnému Davidovi Thewlisovi“, ktorý stvárnil túto rolu na obrazovke vo filmoch. Matthew dodal, že ak by mal byť súčasťou tohto nového seriálu, tak jedine ako Lupin.

Rovnakú otázku dostal aj Daniel Radcliffe, ktorý si zahral samotného Harryho Pottera. Ten sa však necíti na to, aby sa vôbec v seriáli objavil hoci aj ako vedľajšia postava. „Rozhodne to nijakým spôsobom nevyhľadávam,“ povedal. Poprial však šťastie budúcim hercom a verí, že aj nová generácia hercov bude rovnako úspešná.

Hoci to nie je oficiálne potvrdené, sociálnymi sieťami sa už dlhšie šíri správa, že by sa mohol do seriálu vrátiť Tom Felton, ktorý hral Draca Malfoya, no tentoraz by si zahral svojho otca Luciusa. Táto informácia však zatiaľ nebola potvrdená tvorcami ani hercom samotným, hoci na túto otázku už odpovedal.

„Pokiaľ ide o obsadenie mňa ako Luciusa: áno. Len si nemyslím, že si ma môžu dovoliť,“ zasmial sa Tom a dodal: „Ujasnime si, že žartujem.“ Potom však dodal: „Ale tiež: Som k dispozícii.“

Zdroj Zdroj Zdroj  Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre