in

Práca len pre silné povahy. Francúzka robí pedikúru prasatám, má na to dobrý dôvod

Množstvo ľudí na svete, väčšinou v študentských rokoch, nevedia čo robiť so životom. Aké je ich životné poslanie? Kde sa zamestnať? Aká práca by ma bavila? Pritom na svete je neuveriteľný počet možností, čo profesijne vykonávať. Istá žena z Francúzska objavila svoj talent len nedávno.

Zdroj: Animal Planet/YouTube

Carole Germain je bývalou barmankou z francúzskeho mesta Brest. Pred pár dňami sa dostala na titulky populárnych médií so svojou zaujímavou profesiou. Stala sa prvou pedikérkou ošípaných v krajine „galského kohúta“. Po tom, čo si adoptovala prasiatko menom Couscous si uvedomila potrebu profesionálnej pedikúry pre tieto zvieratká, pretože ich kly a kopytá si vyžadujú pravidelnú starostlivosť.

Toto prelomové zistenie ju viedlo k tomu, aby absolvovala školenie v Holandsku a nakoniec sa stala pedikérkou ošípaných na plný úväzok. Každý týždeň Carole cestuje po Francúzsku, aby poskytovala svoje pedikérske služby pre rozmaznané ošípané. Povedala, že ešte nikdy nebola tak pracovne vyťažená ako teraz.

Aby sa však nepovedalo, samozrejme, rieši aj chúlostivé problémy, ako sú prerastené kly a kopytá, ktoré môžu prasiatkam brániť v pohybe. Možno sa to nezdá, no jej práca je náročná a nie je vhodná pre slabšie povahy. „Nedávno som vyrezala kel, ktorý vrástol o tri centimetre do líc ​​zvieraťa,“ vyslovila sa Francúzka.

Cesta Carole Germainovej od baru až k pedikúre ošípaných je dôkazom rôznorodých a neočakávaných kariérnych ciest, ktorými sa jednotlivci môžu uberať. Ak neviete čo so životom, berte si rodáčku z Brestu za svoj vzor.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre