in ,

Prečo by ste Siri nikdy nemali povedať „108“!

Aj vy ste sa už určite pár krát obrátili na Siri, či už ste niečo potrebovali, alebo len tak zo srandy. A dnes sa dozviete, o čo by ste virtuálnu asistentku nikdy nemali požiadať.

Integrovaná asistentka spoločnosti Apple vám môže pomôcť pri množstve vecí, môže poskytnúť užitočné informácie, náhodné poznatky, zavolať zvoleným kontaktom alebo aktivovať časovač, poprípade budík, keď sa vám jednoducho nechce ťukať do telefónu. Siri využíva technológie strojového učenia na rozpoznávanie reči prostredníctvom príkazu „Hey Siri“ alebo „Siri“ a je známa svojimi drzými, no vtipnými odpoveďami.

black android smartphone on white table
Autor tejto fotografie je Omid Armin

Od svojho prvého uvedenia na trh, v roku 2011, určite odpovedala na množstvo čudných požiadaviek, no na jednu konkrétnu by ste sa jej rozhodne pýtať nemali. V roku 2017 niektorí používatelia sociálnych médií vyzývali ľudí, aby svojej Siri povedali „108“. A samozrejme, niektorí to šli okamžite vyskúšať.

Ako sa ukázalo, 108 je indická pohotovostná služba a ak to Siri poviete, spojí vás s linkou pomoci podobnou číslu 112. Keď sa to na internete objavilo prvý krát, niektorí ľudia okamžite písali aby ste „v žiadnom prípade nepovedali Siri 108“.

Nech robíte čokoľvek, NEPOVEDZTE Siri ‚108‘,“ napísala v roku 2018 hviezda filmov, Devon Sawa.

TECNOLOGIA GEEK LLC/pinterest

A samozrejme, keď sa niečo niekomu snažíte zakázať, akurát ho to podnieti k tomu, aby to reálne urobil. A následne museli všetci v panike rušiť hovor na pohotovostnú službu. Síce im potom poradil, aby si prečítali sekciu komentárov a dozvedeli sa, čo 108 pre virtuálnu asistentku spoločnosti Apple vlastne znamená, ale málokto to urobil.

Myslím, že netreba dodávať, že žartovné volania na tiesňové linky sú plytvaním cennými zdrojmi a môžu pripraviť o čas iných volajúcich, ktorí sú reálne v núdzi.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre