in

Prečo chce najbohatšia žena Austrálie, aby jej portrét odstránili z galérie?

Umenie je veľmi individálna záležitosť. Hovorí sa, že umením môže byť čokoľvek, a každý kus umenia si nájde ako obdivovateľov, tak aj množstvo ľudí, ktorým sa daný výtvor páčiť nebude.

Zdroj Youtube / news.com.au

Veľa umelcov, ktorí sa venujú výtvarnej tvorbe, obľubuje maľovanie, kreslenie alebo modelovanie ľudských postáv alebo portrétov, a vo veľa prípadoch nejde o vymyslené osoby, teda výplody čistej fantázie, ale taktiež o reálne existujúce osoby. Nie je žiadnou novinkou ani nezvyčajným nápadom, zobrať si inšpiráciu napríklad z existujúcej celebrity.

Zdroj Youtube / news.com.au

Nakresliť môžete hocičo a hocikoho, a svoje dielo môžete pokojne vystaviť verejnosti alebo predať. A to aj v prípade, že sa vaše dielo človeku, ktorého tvár ste si pre svoj výtvor vypožičali, vôbec nepáči.

Zdroj Youtube / news.com.au

Najbohatšia žena Austrálie, miliardárka Gina Rinehart, o tom vie svoje, pretože jej portrét spolu s portrétami ďalších vplyvných osobností ako je napríklad Kráľovná Elizabeta II., Kráľ Charles, Jimi Hendrix atď., bol vystavený v Austrálskej Národnej Galérii (NGA). A napriek tomu, že umelec Vincent Namatjira je na svoju výstavu 21 individuálnych portrétov vplyvných osobností s názvom „Australia in Colour“ hrdý, Gina Rinehart zo svojej podobizne nadšená nie je.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa SBS News (@sbsnews_au)

A portrét ju urazil natoľko, že dokonca osobne požiadala Austrálsku Národnú Galériu, aby obraz z výstavy odstránili. Na jej sklamanie však galéria nie je povinná, jej požiadavku splniť, a obraz tak zostáva na očiach verejnosti.

Zdroj Youtube / news.com.au

Vincent Namatjira tvrdí, že si uvedomuje, že jeho tvorba a štýl umenia sa nemusí páčiť každému, no chcel by, aby sa každý nad jeho obrazmi na pár minút zastavil a pouvažoval o nich, či už v humornom alebo serióznom zmysle.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre