in

Pred piatimi rokmi sa stratil. Oslíka Diesela našiel poľovník, ktorý zachytil, ako teraz žije so stádom losov

Osol, ktorý sa pred piatimi rokmi stratil v Kalifornii, bol spozorovaný ako žije medzi stádom divokých losov.

Túto pozoruhodnú scénu zachytil na kameru triatlonista a poľovník Max Fennell počas lovu a tieto zábery si rýchlo získali pozornosť ľudí na internete s viac ako 143 tisíc lajkmi.

Osol, ktorého si všimli medzi zhruba tuctom losov, je pravdepodobne Diesel, milované domáce zviera, o ktoré sa kedysi s láskou starala Terrie Drewryová a jej manžel Dave. Pôvodne divoký osol Diesel bol adoptovaný v rámci programu Úradu pre správu krajiny, ktorý umožňuje verejnosti adoptovať si divoké zvieratá odchytené počas federálnych obchôdzok.

Domáci oslík sa stratil v roku 2019 počas turistického výletu po divočine Cache Creek s Daveom. Po jeho zmiznutí tím niekoľko týždňov hľadal stratené zviera, ale bohužiaľ ho nikdy nenašiel.

„Myslíme si, že ho mohla vyplašiť puma,“ povedala Terrie pre CBS Sacramento. „Jednoducho ušiel.“

Manželia, ktorí žijú na ranči neďaleko Auburnu a starajú sa aj o iné zvieratá, Diesela niekoľko týždňov intenzívne hľadali pešo a na koňoch. Použili aj dron, aby našli akékoľvek stopy po svojom štvornohom členovi rodiny.

Drewryovci hľadali svojho domáceho oslíka celé týždne, ale nakoniec to vzdali, keď po ňom nenašli žiadne stopy

„Nakoniec sme to tak trochu vzdali,“ povedala Terrie. „Jednoducho po ňom neboli žiadne stopy.“

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Max Fennell (@maxfennell)

Päť rokov po jeho zmiznutí sa manželia domnievajú, že Diesela si osvojilo stádo losov a spokojne sa s nimi potuluje po pastvinách v divočine Cache Creek.

Nezvestný oslík musí mať podľa svojich bývalých zvieracích rodičov už asi osem rokov.

„Narazil som na stádo losov, ktoré si adoptovalo oslíka,“ napísal Max na Instagrame, keď zdieľal video zmiešaného stáda.

„Bolo to úžasné. Bolo to ako, panebože. Konečne sme ho uvideli. Konečne sme vedeli, že je v poriadku. Žije svoj najlepší život. Je šťastný. Je zdravý a bola to jednoducho úľava,“ zareagovala Dieselova rodina video.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre