in

Predstavujeme vám 5 najbizarnejších spôsobov, akými sa ľudia rozhodli šetriť peniaze

Mať finančnú zálohu je skvelé, najmä ak si dokážete dopriať veci a zároveň máte nejaké tie eurá odložené. Niektorí ľudia to však berú extrémne a ich spôsoby šetrenia peňazí sú viac než netradičné. Dnes vám predstavíme 5 najbizarnejších spôsobov, akými sa ľudia rozhodli šetriť peniaze. 

Zdroj: Pexels

Pred odchodom z domu vypite liter vody

Ak idete s kamarátmi do mesta alebo aj sám na nákupy, očividne môžete ušetriť na jedle tak, že pred odchodom z domu vypijete liter vody. Tým pádom si zaplníte žalúdok a aj keby ste náhodou vyhladli, nedostanete do seba nič väčšie a tým pádom vám postačí aj lacné pečivo zo supermarketu.

Zdroj: Pexels

Využívajte ponožky naplno

Ak sa vám neustále strácajú ponožky, riešením je vždy kupovať len jeden druh. Tak máte vždy pár a ak sa náhodou nejaké roztrhne, viete ju stále použiť.

Očividne sú ponožky skvelé ako handry alebo prachovky a môžete ich využiť pri upratovaní. A ak máte nábytok, ktorý nôžkami škriabe podlahu, môžete mu natiahnuť ponožky a vyriešiť aj tento problém.

Tí najodvážnejší navyše môžu skúsiť hľadať rovnaké ponožky v sekáčoch.

Zdroj: Pexels

Všetko použite viackrát

Je veľa vecí, ktoré sa dajú používať opakovane – oblečenie, ceruzky, hrnčeky… Niektorí ľudia však zachádzajú do extrémov. Napríklad sušia čajové vrecúška a spravia si z nich čaj pokojne aj päťkrát.

V extrémnejších prípadoch ľudia viackrát používajú kávu, konkrétne tú typickú zalievanú. Jednoducho ju nechajú po vypití vyschnúť na radiátore a potom si ju zalejú znova. V tomto prípade treba hlavne dúfať, že takto pijú len vlastnú kávu a neponúkajú ňou aj návštevu.

Zdroj: Pexels

Rôzne spôsoby sprchovania

Je snáď normálne vypnúť vodu počas nanášania šampónu či sprchovacieho gélu. Zmena návykov počas sprchovania môže skutočne pomôcť ušetriť vodu a tým aj peniaze, no niektorí ľudia to robia extrémne. Napríklad sa sprchujú len raz do týždňa.

Ďalším tipom na úsporu vody, o ktorom sme počuli, je vloženie tehly do nádržky záchoda. Cieľom je znížiť množstvo vody, ktorú používate pri každom spláchnutí. Tento spôsob však inštalatéri rozhodne neodporúčajú.

Zdroj: Pexels

Objímanie zvierat znižuje náklady na kúrenie

Keďže sa v zime zvyšujú náklady kvôli kúreniu, aj v tomto prípade sa našli extrémne prípady ľudí, ktorí urobia doslova čokoľvek, aby sa vyhli míňaniu peňazí navyše.

Tá miernejšia verzia je, že si ľudia dávajú na noc viac prikrývok. Tá bizarnejšia funguje len vtedy, ak máte domáceho miláčika. Zohriať sa vraj totiž môžete tak, že objímete svojho psa. A očividne ho musíte objímať často, aby vám to nelákalo zapnúť kúrenie.

Zdroj: Pexels

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre