in

Prehľad všetkých Disney filmov, ktoré by čoskoro mali vyjsť (a nielen tento rok)

Hoci je zatiaľ Inside Out 2 najväčším hitom tohto roku, neznamená to, že Disney nemá v zálohe ďalšie skvelé novinky a pokračovania, na ktoré sa fanúšikovia môžu tešiť. Dnes vám predstavíme nielen tie, ktoré vyjdú tento rok, ale aj tie, ktorých dátumy sú potvrdené na najbližšie roky.

Moana 2

Premiéra: 27. novembra 2024

Podľa oficiálnej synopsy spoločnosti Disney „Moana 2 vezme divákov na rozsiahlu novú plavbu s Moanou, Mauim a úplne novou posádkou nepravdepodobných námorníkov. Po tom, čo Moana dostane nečakaný telefonát od svojich predkov, ktorí ju navigujú, musí sa vydať na ďaleké moria Oceánie a do nebezpečných, dávno stratených vôd, aby zažila dobrodružstvo, aké ešte nezažila.“

Očakáva sa, že Auli’i Cravalho sa vráti nahovoriť Moanu, zatiaľ čo réžiu bude mať na starosti Dave Derrick Jr, ktorý predtým pracoval na prvom filme, ako aj na snímkach Encanto a Raya a posledný drak.

Zdroj: Disney

Mufasa: The Lion King

Premiéra: 20. decembra 2024

Film Mufasa: The Lion King je prequelom k Leviemu kráľovi. Timon, Pumbaa a Rafiki v ňom budú rozprávať príbeh o tom, ako sa Mufasa stal z mláďaťa siroty kráľom.

Kelvin Harrison Jr., ktorý vo filme nahovoril Scara, prezradil, že film bude skúmať minulosť jeho postavy. „Dostaneme sa k skutočnému zákulisiu Scara, a to je zábavné,“ prezradil. „Je stále veľmi, veľmi ostrý. Je to tiež ten najmilší mladý lev, akého ste tiež kedy stretli. Takže bude zábavné sledovať vzťah medzi Scarom a Mufasom.“

Zdroj: Walt Disney Pictures

Snow White

Premiéra: 21. marec 2025

Rachel Zegler z West Side Story si v tomto hranom remakeu zahrá Snehulienku, zatiaľ čo Gal Gadot bude zlou kráľovnou. Do hlavnej mužskej úlohy bol obsadený Andrew Burnap – nie je to však princ ani poľovník, ale nová originálna postava.

Réžiu má na starosti Marc Webb – predtým režíroval filmy (500) Days of Summer a Amazing Spider-Man – a Benj Pasek a Justin Paul, duo, ktoré stojí za hudbou k filmom La La Land, The Greatest Showman a Dear Evan Hansen, napísali pre film súbor úplne nových piesní. Scenár napísala scenáristka Barbie a Lady Bird Greta Gerwig (spolu s Erin Cressidou Wilson).

Zdroj: Disney

Zootopia 2

Premiéra: 26. novembra 2025

Ako oznámil výkonný riaditeľ spoločnosti Disney Bob Iger v telefonáte o výsledkoch spoločnosti za 1. štvrťrok 2023, film Zootopia 2 sa pripravuje. Pôvodný animovaný film z roku 2016 sleduje králičiu policajtku Judy Hopsovú, ktorú nahovorila Ginnifer Goodwinová, ktorá nadviaže nepravdepodobné priateľstvo s podvodníkom líšiakom Nickom Wildom, ktorého nahovoril Jason Bateman.

Zatiaľ neboli potvrdené žiadne informácie o obsadení ani podrobnosti o zápletke.

Zdroj: Disney

Toy Story 5

Premiéra: 19. júna 2026

Na piatom filme Toy Story sa pracuje napriek tomu, že Toy Story 4 z roku 2019 sa javí ako koniec cesty pre dobrodružstvá Buzza, Woodyho a spol. Pôvodný hlas Buzza, Tim Allen, potvrdil, že sa do nového filmu vráti.

Tom Hanks si tiež zopakuje svoju obľúbenú úlohu Woodyho. Nič viac zatiaľ nebolo prezradené.

Zdroj: Pixar/Disney

Moana – Live-action

Premiéra: 10. júla 2026

Pripravuje sa hraný remake Moany, v ktorom si Dwayne „The Rock“ Johnson zopakuje úlohu Mauiho v príbehu o dospievaní polynézskeho dievčaťa, ktoré má naplniť svoj osud.

Pôvodná herečka Moany Auli’i Carvalho sa pred kameru nevráti, ale je na palube ako výkonná producentka. Namiesto nej sa titulnej úlohy ujme nováčik Catherine Laga’aia, ku ktorej sa pridajú John Tui ako Moanin otec náčelník Tui, Frankie Adams ako jej matka Sina a Rena Owen ako jej stará mama Tala.

Réžie sa ujal Thomas Kail (známy najmä vďaka svojej divadelnej práci na filmoch Hamilton a In The Heights).

Zdroj: Disney

Frozen 3

Premiéra: 2026 

Pokračovanie filmu Frozen 2 z roku 2019 je na ceste. Josh Gad, ktorý vo filmoch nahovoril snehuliaka Olafa, na Twitteri potvrdil, že sa vráti. Idina Menzel, ktorá je vo filme hlasom Elsy, tiež potvrdila svoj návrat.

Zatiaľ neboli zverejnené žiadne podrobnosti o deji ani ďalšie aktualizácie obsadenia, ale film má teraz premiéru v roku 2026. Okrem toho generálny riaditeľ spoločnosti Disney Bob Iger prezradil, že by mohol vzniknúť aj štvrtý film.

„Sme naozaj nadšení z toho, kam smerujú, a máme jednoducho veľa príbehu, ktorý chceme rozprávať týmto smerom,“ povedala scenáristka a spolurežisérka Frozen Jennifer Lee ešte v roku 2023.

Zdroj: Disney

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre