in

Slávne meme ožilo. Po diaľnici sa gúľala gigantická burina

Bizarné situácie sa vo svete dejú dennodenne. Bohu vďaka za vynález sociálnych sietí a platforiem, kde sa môžu kamerou zachytené deje šíriť a spríjemňovať ľuďom na celej planéte ich každodenné trápenie. Mimoriadne populárnymi sú aj „memečká“. Jedno z nich pred pár dňami ožilo v Amerike.

Zdroj: nightmanager/YouTube, esfribano/X

Kto z nás by nemal rád mémy? Už viac ako desaťročie zaplavujú sociálne siete a zabávajú ľudí po celom svete. Jedným z najpopulárnejších je aj meme kotúľajúcej sa buriny, ktoré v kontextoch predstavuje akúsi ničotu.

Predstavte si, žeby toto meme ožilo a na vlastné oči by ste ho zazreli. Presne takéto šťastie mali vodiči na kalifornskej diaľnici počas minulého týždňa. Z ničoho nič sa na ceste zjavila obrovská burina vo veľkosti osobného auta. Používateľ na sociálnej sieti X, ktorý video uverejnil trefne k nemu naísal, že ide o „matku všetkých burín“. K tomuto tvrdeniu sa jednoznačne prikláňame. V Kalifornii však nejde o úplne prvý takýto prípad a s týmito narušiteľmi bude v budúcnosti ešte veselo.

Jedna štúdia Kalifornskej univerzity v Riverside z roku 2019 zistila, že nový druh gigantických burín – Salsola ryanii, ktorý môže dorásť až do výšky 6 metrov, sa rozširuje rýchlejšie ako ostatné druhy. 

Je veľmi pravdepodobné, že  v dôsledku zmeny klímy rozšíri svoje pole pôsobnosti a v budúcnosti sa budú takéto obrázky vyskytovať čoraz častejšie.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre