in

Smrtonosná ingrediencia: Kuchárka – vrahyňa otrávila svojich najbližších pri rodinnom obede

Až sa človeku rozum zastavuje pri pomyslení na to, čo sú schopní dnešní ľudia urobiť, respektíve ako sú schopní ublížiť druhému. Priam šialený prípad sa teraz odohral v Austrálii, konkrétne v štáte Viktória. Vraždila totiž kuchárka.

Zdroj: True Crime US/YouTube

Polícia v Austrálii zatkla vo štvrtok Erin Pattersonovú z malého, ani nie šesť tisícového mestečka v štáte Viktória, ktoré sa nachádza 135 kilometrov juhovýchodne od Melbourne. Pattersonová bola obvinená z troch vrážd a celkovo až piatich pokusov o vraždu. Spôsob akým to robila je akoby vytrhnutý z kriminálky.

Vrahyňa pripravila koncom júla pre svojich hostí chutný obed. Išlo o sviečkovú Wellington, typickú pre anglickú kuchyňu. Do tohto chutného pokrmu prihodila vrahyňa muchotrávku zelenú, ktorou na smrť otrávila svojich 70-ročných bývalých svokrovcov a 66-ročnú sestru svojho svokra – Heather. Okrem iného sa Pattersenovej podarilo priotráviť ešte 69-ročného manžela zosnulej Heather, ktorý sa však z otravy našťastie dostal. Vrahyňa sa ešte pokúsila otráviť aj svojho bývalého manžela, no ten pozvanie na rodinný obed na poslednú chvíľu zrušil.

Obete nezomreli po otrávení ihneď. Po požití jedovatých húb strávili Don, Gail a Heather približne týždeň v nemocnici až kým naposledy vydýchli. Príznaky otrávenia sa im mali dostaviť približne po šiestich hodinách od požitia smrtiacej sviečkovej.

Prípad vyvolal všeobecné zdesenie, do ktorého priliala svojimi vyjadreniami aj samotná Erin. „Som totálne zdevastovaná pri pomyslení na to, že tieto huby mohli prispieť k smrti mojich blízkych. Chcem naozaj prízvukovať a zopakovať, že som nemala absolútne žiaden dôvod ubližovať svojim blízkym,“ povedala Pattersonová pre austrálsku televíziu ABC. Prípad tak zostáva poznačený záhadou (ne)úmyslu Austrálčanky, no verejnosť verí, že Erin je jednoducho zákerná psychopatka, ktorá naschvál pripravila o život svojich blízkych.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre