in

Šokujúca pravda o pravidle piatich sekúnd – čo sa naozaj stane, keď vám jedlo spadne na zem alebo keď naň sadne mucha

Možno budete chcieť prehodnotiť pravidlo piatich sekúnd po tom, čo sa dozviete v tomto článku.

Staré pravidlo piatich sekúnd poznáme všetci  a nezdá sa, že by v dôsledku neho niekto ochorel na smrteľnú chorobu. Hoci to môže byť otázne, keďže ľudia toto pravidlo uplatňujú na každú podlahu a povrch, ktorý existuje – vrátane tých verejných.

Nie je žiadnym tajomstvom, že jeden bacil hore-dole, je dobrý na budovanie imunitného systému. Ale ľudia, po vzhliadnutí videa o muchách na X (kedysi Twitter), žiadajú, aby sa toto nepísané pravidlo prestalo uplatňovať.

Mircea Iancu/stockvault

Ide o pravdepodobne najotravnejšieho hmyz aký poznáme – muchy. Nič nepokazí nádherný letný piknik viac, ako bzučanie múch, ktoré chcú ochutnať kúsok vášho jedla. A my ich proste odoženieme, aj keď nám možno na pár sekúnd pristáli na jedle.

Asi nie je šokujúce, že muchy nejedia ako ľudia – nemajú zuby, preto nemôžu žuť. Namiesto toho sa ale rozhodnú vyvracať zmes enzýmov, ktoré rozkladajú jedlo, ktoré máte na tanieri a uľahčujú im jeho prehltnutie a strávenie.

Chutná predstava, však?

Virálne video, ktoré ukazuje, ako to presne muchy robia, vytvoril YouTuber Zack D. Films.

A hoci tento poznatok nie je prelomový, ľudia na sociálnych sieťach sa naozaj rozhodli prehodnotiť, čo urobia so svojím chutným pokrmom, keď naň nabudúce pristane mucha alebo im jedlo spadne na zem.

Jedna z osôb na X uviedla: „Je to ešte nechutnejšie, ako som si predstavoval.“

Problémom však nie sú len ich zvratky, ale aj ich nohy.

Jeden z používateľov upozornil: „Muchy sa zdržujú na výkaloch celé dni. A potom si sadnú na vaše jedlo.“

black fly perched on green leaf in close up photography
Autor tejto fotografie je Juan Pablo Mascanfroni

Niektorí ľudia sa však nezdali byť novým objavom príliš znepokojení, jedna osoba vlastne muchám poďakovala a povedala: „Ak do môjho jedla pridávajú tráviace enzýmy, snáď to pomôže aj mne ho stráviť.“

Ďalší ponúkol rozumnejšie riešenie a povedal: „Jednoducho odstráňte kúsok, na ktorý si mucha sadla, a potom si ďalej vychutnávajte jedlo.“

Aké jednoduché však? Proste zažeňte myšlienky na to, kde všade predtým mucha sedela a čo práve vyvracala na vaše jedlo a s chuťou sa pustite do hodovania!

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre