in

Stánok v Mexiku roky predáva vývar z potkanov. Robí to už 52 rokov a neplánuje prestať

Na mexickom trhu Mercado República de San Luis Potosí nájdete veľa vecí, ale asi najexotickejší zo všetkých je starý stánok s potravinami známy predajom mäsa z potkanov.

Pre mnohých z nás je potkanie mäso dosť vysoko na zozname vecí, ktoré by sme nejedli, ale v regióne San Luis Potosí je už dlho cenené pre svoju exotickú chuť a údajné liečivé vlastnosti.

Zdroj: Pexels

V posledných rokoch však stánky s potkaním mäsom a jedlami, ktoré ho obsahujú, z miestnych trhov takmer vymizli. Okrem jedného v Mercado República de San Luis Potosí, kde sa stále predávajú surové potkany a vývar z hlodavcov pripravený s rôznymi druhmi zeleniny a korenia. Každá miska vývaru z potkanov obsahuje celého potkana a predáva sa za 100 pesos (5,50 €).

Posledným predajcom mäsa z potkanov v Mercado República je José Remedios Hernández, známy aj ako „Camilo“, ktorý zdedil exotický obchod po svojej matke, ktorá nedávno zomrela. Spomína, že kedysi na trhu predávali potkany desiatky ľudí, ale všetci odišli do dôchodku alebo zomreli, a teraz zostal jediný.

Rodinného podniku sa však v dohľadnej dobe neplánuje vzdať. Stánok totiž funguje už 52 rokov a on ho plánuje udržať pri živote čo najdlhšie.

Zdroj: OddityCentral

Všetky potkany v Camilových vývaroch sú chytené na vidieku v okolí obcí a miest v okolí San Luis Potosí a údajne majú veľmi vysokú výživovú hodnotu. Potkanie mäso je užitočné najmä pre ľudí s anémiou, cukrovkou alebo rakovinou, pretože pomáha posilniť organizmus a zvýšiť chuť do jedla.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre