in

Študenti vymysleli jedlú lepiacu pásku. Jesť tortilly nikdy nebolo takto jednoduché

Študentky z Univerzity Johnsa Hopkinsa v Marylande prišli s inovatívnym nápadom, ktorý vám uľahčí jedenie. Budúce inžinierky vymysleli jedlú lepiacu pásku, ktorá udrží všetky suroviny vo vnútri vašej tortilly. 

Podnikaví študenti — Tyler Guarino, Marie Eric, Rachel Nie a Erin Walsh — strávili školský rok zdokonaľovaním jedlých lepiacich prúžkov, ktoré sú súčasťou ich záverečného dizajnérskeho projektu. 

Foto: Johns Hopkins University in Baltimore, THE TASTEE TAPE TEAM

Nápad k ním prišiel sám

S nápadom prišla Erin, ktorá jednoducho na začiatku semestra zahryzla do burrita a snažila sa, aby sa jej z neho nevysypala náplň.

„Jedného dňa jedla burrito a bolo to jednoducho všade. A ona povedala: ‚Vieš čo? Toto je problém, ktorý treba vyriešiť,“ vysvetlila jej spolužiačka. A tak spoločnými silami vynašli „Tastee Tape,“ ako nazvali tento typ lepiacej pásky.

Tastee Tape je vyrobená z jedlého lepidla obsahujúceho potravinárske vláknité skafoldy. Viac však o tajnom recepte tím študentov neprezradil, keďže sa snažia nechať si tento nápad patentovať. 

„Môžeme povedať, že všetky jej zložky sú bezpečné na konzumáciu, sú potravinárskej kvality a sú bežnými potravinovými a diétnymi prísadami,“ prezradili.

pixabay.com

Ako sa používa?

Jedlú pásku, ktorú študentky na demonštráciu zafarbili na modro, je potrebné jednoducho odlepiť od voskového papiera a dôkladne namočiť, aby sa dokázala prilepiť na akékoľvek jedlo.

Študentky zároveň priznali, že ony samy v rámci ich výskumu zjedli viac burrít, než dokážu spočítať. 

Zdroj

   
guest

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

15 situácií, keď sa ľudia nachvíľu ocitli v inom vesmíre

20+ Obrázkov: Všetko vtipné z internetu! #317 – Pravý majster sa hneď pozná