in

Súrodencov z Floridy vo veku 10 a 11 rokov zastavil šerif pri šoférovaní maminho auta na diaľnici 320 kilometrov od domova

10-ročný chlapec a jeho 11-ročná sestra sa snažili matkiným autom utiecť z Floridy do Kalifornie. Podľa úradov prešli asi 200 míľ (320 kilometrov), kým ich na medzištátnej diaľnici zastavili zástupcovia šerifa.

Zdroj: Ebyabe/Wikimedia

Kancelária šerifa okresu Alachua uviedla, že poslanci zbadali sedan na diaľnici Interstate 75 neďaleko Gainesville na severe Floridy tesne pred štvrtou hodinou ráno. Matka detí oznámila, že jej auto ukradli a deti sa stratili štyri hodiny predtým v North Port, meste na juhozápade Floridy.

Námestníci polície si mysleli, že majú do činenia so zlodejmi áut, vytiahli zbrane a prikázali tým, ktorí boli v aute, aby vystúpili.

Zdroj: Wesley Hetrick/Flickr

„Na veľké prekvapenie námestníci polície spozorovali 10-ročného vodiča vystupujúceho z vozidla spolu s jeho 11-ročnou sestrou,“ uviedlo ministerstvo vo vyhlásení.

Zdroj: Steven Martin/Flickr

Deti povedali námestníkom, že dievča bolo rozrušené, keď jej matka odobrala elektronické zariadenia za zlé správanie, a tak ju chlapec viezol do Kalifornie. Deti vypočúvali detektívi, ktorí uviedli, že nič nenasvedčuje tomu, že by s nimi matka alebo niekto iný v domácnosti zle zaobchádzali.

Zdroj: Ketut Subiyanto/Pexels

Matka odmietla vzniesť obvinenie a deti jej boli prepustené.

Mená matky a detí nezverejnili.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Dánsky umelec, ktorý vystavil prázdne rámy ako umelecké diela, sa odvoláva proti rozhodnutiu súdu o vrátení peňazí

Žena sa stala virálnou po tom, ako sa tatér pomýlil pri jej tetovaní. Jej reakcia vás dostane