in

Tajomné kovové sedadlá na pláži v New Jersey našli pri umelo vybudovanom útese + VIDEO

Zhrdzavené kovové sedadlá, ktoré vyplavilo more na pláži v New Jersey, sa pravdepodobne uvoľnili zo železničného vozňa používaného na výrobu umelého útesu, uviedla polícia.

Miestny obyvateľ Matthew Jacob zverejnil na TikTok-u sériu videí zobrazujúcich rad štyroch zhrdzavených sedadiel, ktoré našiel na pláži v Margate.

@itsmatthewjacob♬ original sound – Matthewjacob

Obyvateľ New Jersey predpokladal, že to mohli byť sedadlá v lietadle z havárie, ale policajné oddelenie Margate uviedlo, že majú oveľa menej tragický pôvod.

„Sedadlá sú príliš ťažké na to, aby pochádzali z niečoho takého, ako je lietadlo,“ povedal pre NJ.com policajný šéf Margate Matthew Hankinson.

Zdroj: LN_Photoart/Pixabay

Vyšetrovatelia uviedli, že sa domnievajú, že sedadlá sa uvoľnili zo železničného vozňa, ktorý spadol do vody pri vytváraní umelého útesu Point Lookout pozdĺž južného pobrežia Long Islandu.

Zdroj: WikiImages/Pixabay

„Sedadlá sú odizolované až na kov, z vankúšov, bezpečnostných pásov alebo praciek nezostalo nič, čo by naznačovalo, že pochádzajú z havárie lietadla,“ uviedol policajný poručík Joe Scullion. „Detektív vykonal ďalší výskum a zistil, že vyradené sedadlá v železničných vozňoch sa zvyčajne oddelia až po kovové časti a vynesú na more a vyhodia, aby pomohli vybudovať umelé útesy.“

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre