in

Takmer sa prespievala na druhý svet. Kráľovná krásy spievala nepretržite 5 dní

Zapísať sa do Guinessovej knihy rekordov nemusí byť pre bežného smrteľníka úplne nedosiahnuteľnou métou. Stačí si nájsť ten najľahšie prekonateľný zápis, využiť svoje schopnosti, vedomosti alebo talent a zapísať sa zlatými písmenami do jednej z najznámejších kníh sveta.

Zdroj: Weekmix Media/YouTube

O pozoruhodný rekord sa pred pár desiatkami hodín postarala Afua Asantewaa. Táto Ghančanka je speváčkou, podnikateľkou, skladateľkou či dokonca bývalou Kráľovnou krásy. Afua sa jedného dňa rozhodla, že sa zapíše do Guinessovej knihy rekordov a prekoná rekord v najdlhšom speve bez prestávky. Doterajší rekord držal indický hudobník Sunil Waghmare, ktorý v roku 2012 spieval nepretržite 105 hodín.

33-ročná Ghančanka tento zápis prekonala, keď spievala nepretržitých 126 hodín a 52 minút. Spolu to teda bolo neuveriteľných 3076 minút spevu. Afua začala spievať na Štedrý deň – vo svojom repertoári mala 125 skladieb – a skončila 29. decembra. Nešlo však o nonstop spievanie, pretože to by pravdepodobne neprežil nijaký smrteľník.

Pravidlá Guinessovej knihy rekordov jej povoľovali 5-minútovú prestávku každú hodinu, prípadne 20 minútovú prestávku každé štyri hodiny. Napriek tomu ide o skutočne obdivuhodný výkon sympatickej Afričanky.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Greta Thunberg na Slovensku

Každoročná novoročná chyba