in

Táto stanica metra je tak hlboko v podzemí, že vám v nej hneď zaľahnú uši. Je najhlbšia na svete

Stanica metra Hongyancun v čínskom meste Čchung-čching je hlboká 116 metrov a rozdiel v tlaku vzduchu spôsobuje, že ľudia majú často zapchaté uši, keď idú smerom dole. Väčšinou sa tento pocit spája s lietadlami, no v tomto prípade sa stačí dostať na úplný spodok stanice pomocou eskalátorov alebo výťahu.

Zdroj: YouTube/Walk For You

Posledná platforma tejto stanice sa nachádza 116 metrov pod povrchom, čo je v prepočte cca 40 poschodí pod zemou. 

Stanica Hongyancun sa nachádza na linkách 5 a 9 čchung-čchingského metra medzi ulicami Jingwei Avenue a Shabin Road v čchung-čchingskom okrese Yuzhong. Čínska metropola je známa svojou kopcovitou krajinou s kľukatými cestami do kopcov a so svahmi posiatymi domami a budovami a práve táto zvláštnosť viedla k vytvoreniu najhlbšieho metra v Číne a na celom svete.

Zdroj: YouTube/Walk For You

Dedina Hongyan leží na južnom brehu rieky Jialingjiang neďaleko mosta Hualong z predmestia Chongqing. Nachádza sa na vrchole jedného z mnohých kopcov v čínskej obci, takže robotníci museli ísť mimoriadne hlboko, aby novú stanicu napojili na linky mestského metra. Výstup z dolnej časti stanice na povrch údajne trval ľuďom 38 minút a každý deň sa údajne cítili ako pri výstupe na horu. Stanica bola dokončená v roku 2022 po 400 dňoch vyčerpávajúcej práce.

Vzhľadom na svoju extrémnu hĺbku sa stanica Hongyancun rýchlo stala akousi turistickou atrakciou v Čchung-čchingu. Existujú videá ľudí, ktorí navštevujú mesto len preto, aby sa spustili na dno stanice Hongyancun, a to buď pomocou ôsmich veľkých eskalátorov, alebo moderného výťahu. Kvôli strmému klesaniu vraj ľudia majú po ňom zapchaté uši.

Zaujímavosťou je, že výťahom trvá cesta na spodok stanice Hongyancun 53 sekúnd a eskalátormi vyše 10 minút.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre