in

Tehotná žena zostala šokovaná – manžel chce pomenovať dieťa podľa svojej nebohej mačky

Manželia sa ocitli v slepej uličke, pretože manžel sa odmieta vzdať svojej dokonalej voľby mena pre dieťa napriek tomu, že jeho žena s tým má problém. Budúca mamička sa medzitým na Reddite podelila o svoju dilemu a vysvetlila, že ide o meno Zoe.

Viem, čo si teraz myslíte. Celkom milé meno, však? V porovnaní s inými, horšími, je to dobrá voľba, ale podľa príspevku, je v tom trochu viac. Dvadsaťsedemročná manželka vysvetľuje, že nie je nadšená z mena Zoe, pretože takto sa tak volala manželova mačka, ktorá medzitým zahynula. A aby toho nebolo málo, bola to mačka, o ktorú sa delil so svojou bývalou.

Pregnant Woman Holding Sonogram Photos
Autor tejto fotografie je Vlada Karpovich

Povedala: „Zoe je meno mačky môjho manžela, ktorá zomrela, keď sme spolu začali chodiť. Nielen to, ale mačka bola darčekom od bývalej priateľky, o ktorú sa chceli spoločne starať. Keď sa rozišli, mali „striedavú starostlivosť“ až do jej smrti.“

Tvrdí, že svojmu manželovi povedala, že nechce, aby ich dcéra dostala meno po jeho mŕtvej mačke, ale on bol iného názoru.

V príspevku dodáva: „Povedal mi, aby som si to premyslela, a zdôvodnil to tým, že to zodpovedá našim kritériám (krátke mená, odolné voči šikanovaniu, žiadne nepríjemné prezývky, roztomilé, jedinečné, aby ho nemal nikto iný v jej triede, ale nie také jedinečné, aby ho ľudia nevedeli vysloviť), a že mačku Zoe považoval za svoju dcéru. Žartovne som mu odpovedala: „Takže chceš naše dieťa pomenovať po svojom dieťati z posledného manželstva?“

Man in Black Long Sleeve Shirt and Woman in Black Long Sleeve Shirt
Autor tejto fotografie je RDNE Stock project

„Nesmial sa. Namiesto toho sa začal brániť. Povedal, že to tak nie je. Vysvetlila som mu, že sa mi naozaj nepáči myšlienka pomenovať našu dcéru po niečom, čo sa mu spája s jeho posledným vzťahom. Začali mu tiecť slzy, pravdepodobne preto, že myslel na svojho mŕtveho domáceho miláčika. Potom odpovedal: ‚Fajn, je to tvoje dieťa. Daj mu meno, aké chceš.“

Od tohto rozhovoru budúca mamička premýšľa, či nie je na chybe ona a či nie je príliš tvrdohlavá. Tvrdí, že jej manžela už nezaujímajú žiadne ďalšie návrhy na meno dieťaťa a ona si nie je istá, ako túto situáciu napraviť.

Close-up of Hands Holding Baby Feet
Autor tejto fotografie je Rene Asmussen

V komentároch sa mnohí ľudia zhodli na tom, že žena nie je mimo, keď nechce použiť toto meno, pretože aj im sa jeho výber zdal trochu zvláštny. Niektorí označili správanie manžela za problematické a čudné a vyzvali dvojicu, aby vyhľadala manželskú poradňu, ak sa naozaj nedokážu pohnúť ďalej a vybrať si iné meno.

Iní namiesto toho navrhovali, aby sa riadili pravidlom „dvaja áno/jeden nie“, ktoré hovorí, že s menom musia súhlasiť obaja rodičia (dvaja áno) a že ktorýkoľvek z nich môže kedykoľvek bez otázok odmietnuť meno, ktoré vyberie ten druhý.

V komentároch sa objavili aj viaceré alternatívne možnosti mien pre bábätká vrátane Ella, Ava, Chloe, Felicity, Hailey, Nova a Ivy.

Man Carrying Baby Drawing Their Foreheads
Autor tejto fotografie je Josh Willink

Odborníci zo stránky babycentre.co.uk odhalili svoj každoročný zoznam najobľúbenejších mien za posledných 12 mesiacov, pričom analyzovali údaje novonarodených detí a vytvorili zoznam top 100.

Na prvých 10 miestach sa umiestnilo niekoľko klasických mien, pričom na prvom mieste je Olivia. Za Oliviou nasledovala Amelia, Isla, Lily a Ava.

U chlapcov sa na prvom mieste umiestnilo meno Muhammad, tak ako už niekoľko rokov po sebe. Na druhom mieste sa umiestnil Noah, na treťom Theo, na štvrtom Leo a na piatom Oliver.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Cindy Lou z The Grinch je dnes jednou z najväčších svetových rockových hviezd

Vedci tvrdia, že pohľad na rozkošné fotografie môže dodať iskru do vášho milostného života