in

Tento triler nedostal toľko pozornosti, ako si zaslúži. Fanúšikovia si myslia, že to treba napraviť (+ trailer)

Ak hľadáte film, v ktorom nebudete vedieť, na čom ste, ste tu správne. Príbeh plný paranoje a narastajúceho strachu vás donúti premýšľať, či je šialený hlavný hrdina, alebo jeho okolie.

Zdroj: Sony Pictures Classics

Film Úkryt (Take Shelter) pochádza z roku 2011 a označuje sa za drámu a triler. Film Jeffa Nicholsa získal 42 ocenení a na ďalších 46 bol nominovaný.

Oficiálny popis znie: „Mladý manžel a otec, ktorého trápi séria apokalyptických vízií, sa pýta, či má svoju rodinu chrániť pred blížiacou sa búrkou, alebo pred sebou samým.“

Hrajú Michael Shannon, Jessica Chastain, Tova Stewart, Shea Whigham, Katy Mixon, Ray McKinnon, Kathy Baker, LisaGay Hamilton, Joe Zamora a Stuart Greer.

Zdroj: Sony Pictures Classics

Rozšírený popis znie: „Curtis (Michael Shannon) je muž, ktorý žije pokojný život v malom mestečku v Ohiu so svojou manželkou (Jessica Chastain) a šesťročnou hluchonemou dcérou. Jedného dňa však Curtis začne mať desivé apokalyptické sny. Postupom času jeho vnútorne potláčané vízie prerastú do posadnutosti, ktorá ho donúti vybudovať v podzemí neďaleko rodinného domu bunker odolný voči búrke. Jeho zvláštne správanie sa stretáva s nepochopením jeho najbližších. No narastajúci tlak na jeho manželstvo a napäté vzťahy s okolitou komunitou nie sú ničím v porovnaní s tým, čo by jeho sny mohli v skutočnosti predstavovať. Mladý manžel a otec potom stojí pred rozporuplnou otázkou, či má svoju rodinu chrániť pred hroziacou zlovestnou búrkou, alebo pred sebou samým.“

Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre