in

Tínedžer, ktorý zbil svoju učiteľku do bezvedomia kvôli zabavenému Nintendu Switch, žaluje školu

Údajne je každá nová generácia detí viac a viac nekontrolovateľná a podľa všetkého za tým stojí voľný prístup detí v internetu a zariadeniam, ako sú smartfóny a herné konzoly. Detské mozgy sú veľmi flexibilné a nasávajú informácie ako špongia, a naše mobily sú doslova mašinou neustálych stimulov.

Zdroj: Pexels / Pavel Danilyuk

Deti sú dnes zvyknuté na také množstvo stimulov za veľmi krátky časový úsek, že vidíme zvyšujúce sa čísla detí s poruchami pozornosti, ADHD a samozrejme predovšetkým negatívnymi reakciami na oddelenie od týchto zdrojov stimulov. Len si vyskúšajte zobrať dieťaťu mobil alebo Nintendo Switch. Funguje to ako čarovný spúšťač kriku, plaču a často dokonca neprirodzene prehnaných reakcií.

Zdroj: Pexels / Moh Adbelghaffar

Rovnako prehnanú reakciu mal vo februári roku 2023 tínedžer Brendan Depa, keď mu jeho učiteľka na strednej škole, Joan Naydich, počas vyučovania zabavila Nintendo Switch, pretože tým nie len že prerušoval výuku, no taktiež vyrušoval iných žiakov.

Brendan svoju učiteľku v hneve začal biť tak, že stratila vedomie, a pokračoval v kopancoch a úderoch ešte nejakú dobu po tom, ako zostala ležať v bezvedomí na zemi. Za tento počin teraz už 18-ročnému mladíkovi hrozí 30-ročné väzenie.

Zdroj: Youtube / USA TODAY

Jeho mamka však tvrdí, že Brendan má lekármi potvrdenú formu autizmu a poruchu správania, ktoré sa škola a vyučujúci rozhodli ignorovať. Podľa nej sa tomuto incidentu dalo predísť, keby Brendan dostal adekvátny špeciálny prístup zo strany vyučujúcich. Je to teda údajne chyba školy, ktorá zlyhala v prípade prístupu k dieťaťu so špeciálnymi potrebami.

Zdroj: Youtube / USA TODAY

Na žalobu, ktorá bola na Brendana podaná kvôli ublíženiu na zdraví svojej učiteľky, bude teda Brendan reagovať protižalobou na školu, za zanedbanie prístupu.

Neschopnosť zobrať zodpovednosť za vlastné činy do vlastných rúk je dnes taktiež častým problémom.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre