in

Toto je vraj najlepší film o upíroch. Desivé monštrum v ňom však nečakajte, upírkou je malé dievčatko (+ trailer)

Film, ktorý zachytáva príbeh o dospievaní, pomste a samozrejme upíroch, hoci tí v tomto prípade nie sú prvoradí. Nie je to totiž film, ktorý by chcel silou mocou ukázať tesáky, pitie krvi a bledú pleť. Nie, tento ukazuje silu priateľstva.

Zdroj: Magnolia Pictures.

Film Nech vojde ten pravý (Let the Right One In) vyšiel v roku 2008, no stále si drží prvenstvo medzi súčasnými upírskymi filmami. Film je fantasy drámou, no niekde sa označuje aj ako horor.

Oficiálny popis znie: „Oskar, prehliadaný a šikanovaný chlapec, nájde lásku a pomstu prostredníctvom Eli, krásneho, ale zvláštneho dievčaťa.“

Film tak nie je primárne upírskym filmom, ale skôr poetickým filmom, ktorý preskúmava podstatu dobra a zla z pohľadu dieťaťa. Podnecuje tak diváka k zamysleniu sa, takže ak hľadáte akčný film, kde sa upír utrhne z reťaze a po brade mu tečie krv, tento film sa vám pravdepodobne do pamäti nevryje.

Zdroj: Magnolia Pictures.

Rozšírený popis znie: „Hrdina filmu, dvanásťročný Oskar, žije na švédskom sídlisku. Tu stretáva rovnako staré dievča Eli, ktoré sa práve prisťahovalo. Záhadná Eli ho upúta svojím zvláštnym správaním. Obe osamelé deti sa zblížia. Ich priateľstvo čaká osudová skúška. Oskar zistí, že tajomná Eli je upírka…“

Zdroj Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre