in

Utrhnutý vlak prešiel extrémnu vzdialenosť bez rušňovodiča. Takto ho zastavili

Na Slovensku sa dlhodobo žartuje na adresu železničnej spoločnosti. Nie sme však ani zďaleka jedinou krajinou, ktorú z času na čas pochytia trampoty na koľajniciach. Čo je to meškanie vlaku oproti utrhnutému vlaku bez rušňovodiča.

Zdroj: IndainTrainJourneyswithAjay/YouTube

Indické železnice riešia pomerne kurióznu situáciu. V pondelok začali vyšetrovať „samovoľný“ únik nákladného vlaku. Ten mal až 50 vagónov, ktoré boli naložené štrkom. Vlak si dali sólo jazdu zo severného štátu Džammú cez Kašmír až do Pandžábu a to bez zodpovednej osoby, teda rušňovodiča.

K incidentu došlo po tom, čo vlak zastavil na železničnej stanici v Džammú kvôli výmene posádky. Po vystúpení vodiča a jeho pomocníka sa však vlak rozbehol dolu svahom. Všetky priecestia na inkriminovanej trase boli uzavreté, aby sa predišlo nehodám.

Vlak idúci rýchlosťou 100 kilometrov za hodinu bol zachytený na videu, ktoré sa šírilo na sociálnych sieťach. Celkovo prešiel až 70 kilometrov, až kým ho nezastavili drevené bloky na koľajniciach. Hovorca železníc Deepak Kumar povedal pre agentúru AFP, že pri incidente sa nikto nezranil.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre