in

Úžasná fotografia talianskeho fotografa upútala pozornosť NASA

Talianskemu fotografovi sa podarilo zachytiť záber, ktorý je „jedným z milióna“ – Mesiac, ktorý sa stal virálnym na sociálnych médiách a uchvátil používateľov. Fotograf z talianskeho Turína, Valerio Minato, zachytil mimoriadnu fotografiu Mesiaca, ktorá mu v decembri vyniesla aj ocenenie NASA „Astronomický obrázok dňa“.

Na obrázku je mesiac dokonale zarovnaný s vrcholom Monviso, najvyššou horou Kottských Álp, a bazilikou Superga, ktorá sa nachádza neďaleko Turína. V príspevku na Instagrame pán Minato uviedol, že fotku urobil 15. decembra 2023.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Valerio Minato (@valeriominato)

„Superga a Monviso mali nezabudnuteľné rande s Lunou,“ napísal. „Vo veľmi malej časti neba sa na pár sekúnd stretli Kráľ Kamena, Bazilika Superga a polmesiac a poskytli jedinečné divadlo. Dobre viditeľný je aj takzvaný cinerea mesiac: počas prvej a poslednej fázy lunárneho cyklu sa svetlo Slnka odráža od Zeme smerom k Mesiacu a osvetľuje časť povrchu v tieni,“ dodal fotograf.

Odkedy bol obrázok pána Minata zdieľaný, nazbieral na Instagrame viac ako 362 000 lajkov. V sekcii komentárov používatelia označili obrázok za krásny, iní ho označili za neuveriteľný.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Valerio Minato (@valeriominato)

„Toto je neskutočná a absolútne brilantná kompozícia,“ komentoval jeden užívateľ.

„Urobiť takúto fotografiu si vyžaduje roky štúdia, mesiace príprav a nesmiernu dávku vášne/lásky k svojej práci. Fotografi ako @valeriominato sa nemusia báť príchodu umelej inteligencie, pretože sú skutočnými umelcami. Tento obrázok je dojemný, ale ak k tomu pridáte pocit fanúšika, ako som ja, vytvoríte dokonalosť“ napísal ďalší.

Zdroj: pen_ash/Pixabay

„Jeden z najkrajších obrázkov, aké som kedy videl! Je v ňom vidieť tvoju vášeň, tvoje štúdium a veľkú profesionalitu. Ďakujem za tieto darčeky!“ vyjadril sa tretí.

„Gratulujem!!!! Fakt veľkolepé a ako fotografa ho obdivujem ešte viac… Klobúk dolu, možno ešte viac za všetko, čo je za záberom,“ dodal štvrtý užívateľ.

Pán Minato tiež zdieľal časozberné video, ktoré zachytilo dokonalý moment, keď sa Mesiac zarovnal s horou a kupolou baziliky. Video nazbieralo viac ako 3,8 milióna videní a viac ako 201 000 lajkov.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

87-ročný dedko kráľom vody. 87 dní sa plavil v kanoe, zapísal sa do dejín

O čom budú noví Ghostbusters: Frozen Empire?