in

V tomto filme sa deti nerodia z lásky, ale za pomoci vedy. Tento sci-fi triler s Umou Thurman sa oplatí vidieť (+ trailer)

Tento film patrí do rovnakej kategórie ako Blade Runner alebo Surrogates a donúti vás nahliadať na možnosti sveta novými očami. A hoci je to starší film, patrí medzi klasiky, ktoré sa oplatí pozrieť si aj dnes.

Zdroj: 1997 Columbia Pictures Industries, Inc.

Film Gattaca vyšiel v roku 1997 a je dramatickým sci-fi trilerom. Zaujímavosťou je, že tento film vedci z NASA označili za jeden z najpresvedčivejších sci-fi filmov, ktoré boli natočené.

Oficiálny popis znie: „Geneticky menejcenný človek prijme identitu nadradeného človeka, aby si splnil svoj celoživotný sen o cestovaní do vesmíru.“

Vo filme si okrem Umy Thurman zahrali tiež Ethan Hawke, Jude Law, Xander Berkeley, Jayne Brook, Elias Koteas, Blair Underwood, Mason Gamble, William Lee Scott a Ernest Borgnine.

Zdroj: 1997 Columbia Pictures Industries, Inc.

Rozšírený popis znie: „Boli časy, keď sa hovorilo, že deti narodené z lásky budú mať šťastie – už sa to nehovorí! V tejto budúcnosti vám genetickí inžinieri namiešajú správne ingrediencie pre vášho potomka, ktorý bude ako elita spoločnosti pripravovaný v tréningových strediskách Gattaca Corporation. Kto z rodičov by odolal? Vincent (Ethan Hawke) má smolu, že je jedným z posledných, kto bol ešte splodený klasickými postupmi a macocha príroda v súťaži s optimálne vyladenou genetikou neobstála. A tak sa ocitol v nižšom spoločenskom segmente pomocnej údržbárskej komunity, v miestnom žargóne príznačne nazývanom „ln-Valid“. Lenže Vincent sníva o svojej účasti v kozmickom tíme, a keď dostane šancu použiť falošnú genetickú identitu, nezaváha.“

Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre