in

Venuje sa hobby horsingu a vysvetľuje, aké náročné sú tréningy. Anna zareagovala na kritiku tohto športu

Predpokladá sa, že hobby horsing vznikol vo Fínsku začiatkom roku 2000 a spája gymnastické prvky s prvkami jazdeckého športu, ako sú skoky a drezúra. Ako naznačuje názov, hlavnou charakteristikou tohto športu je, že namiesto skutočných koní sa používajú kone na palici. Píše Boredpanda.

Šestnásťročná Anna sa rozhodla všetkým, ktorí tvrdia, že to zvládne každý, ukázať, aké náročné sú ich tréningy. 

„Hobby horsing nie je šport, je to jednoduché a zvládne to každý… Och vážne?“ robila si Anna srandu z poznámok, ktoré dostáva.

@kht_duck Czech championship tomorrow😻 #khtduck #hobbyhorsing #hobbyhorse #dressage ♬ Marco is mooi – 🐴eva sloof🐴

„Toto som ja po mojej drezúrnej zostave… Omdlievala som, nemohla som dýchať, takmer som zvracala, točila sa mi hlava, triasla som sa, celé telo ma pálilo od bolesti…“ dodala 16-ročná Češka, ktorá na TikToku vystupuje pod menom @kht_duck.

V samostatnom videu Anna, ktorá na sociálnych sieťach často ukazuje svoje tréningy, prezradila, že vyhrala národný šampionát v Českej republike, kde žije.

Šestnásťročná jazdkyňa súťažila aj na majstrovstvách Slovenska, kde sa umiestnila na druhom mieste.

@kht_duck Yeah, it looks easy, but this is reality 🙂 #khtduck #hobbyhorsing #dressage #sport #realsport #reality ♬ Fangs (Slowed Down) – Dionnysuss

Tento šport si získava popularitu aj v iných častiach Európy. V novembri tohto roku sa vo Veľkej Británii uskutoční prvé podujatie Hobby Horse of the Year v Arena UK v Granthame, pričom podľa Horse & Hound UK sa do súťaže prihlásilo už viac ako 100 ľudí.

Podľa jazdeckého časopisu majú združenia hobby horse aj Rusko, Francúzsko, Ukrajina a Holandsko.

„Niektorí jazdci si myslia, že je to smiešne, ale iní sú otvorenejší, a myslím si, že čím viac ľudí to uvidí, tým viac to bude akceptované,“ povedala Joanna Rowe, zakladateľka Britského klubu hobby konských súťaží, ktorý podujatie organizuje.

@kht_duck Slovakia championship #khtduck #hobbyhorsing #dressage #hobbyhorse #slovakia ♬ original sound – Jhay🎧

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

2 Komentáre
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
Dead end
1 mesiac dozadu

Kristova noho!

Oyltaznix
1 mesiac dozadu

Skákanie cez švihadlo môže byť nová olympijská disciplína..vôbec tento svet nie je retardovaný…