in

Chcete obmedziť sociálne siete? Monk mode je nový virálny trend

Ak ste na TikToku strávili nejaký čas, pravdepodobne ste už videli niekoľko trendov, o ktorých ľudia natáčajú videá. Je to jednoduché. Niekto natočí video o niečom, čo sa stane šialene virálne. Netrvá to dlho a robia to všetci.


Zdroj: Nordskov Media/flickr

Momentálne medzi nespočetné množstvo trendov na TikToku patrí aj „monk mode“. Tento trend nazbieral desiatky miliónov videní a spôsobuje, že ľudia odchádzajú zo sociálnych sietí. V čom teda spočíva tento zvyk? V skratke povedané, aby ste sa mohli venovať jednej konkrétnej úlohe a výrazne tak zvýšiť svoju produktivitu, musíte zo svojho života vyradiť všetky rušivé vplyvy. To znamená, zbaviť sa všetkého, čo môže spôsobovať prokrastináciu. Jedným z hlavných cieľov je znížiť čas strávený na sociálnych sieťach.

Zamyslite sa. Koľko času denne strávite na sociálnych sieťach scrollovaním, prezeraním príspevkov, a zrazu? Prešla celá hodina. Ak ste niekedy odložili telefón bokom s myšlienkou, o koľko viac sa vám toho podarí urobiť, keď sa vyhnete sociálnym sieťam, to je ono. To je „monk mode“ alebo aj „mníšsky mód“.

Ak ste ostali vystrašení pri slove mníšsky, nebojte sa. Nikto od vás neočakáva, že si vyholíte hlavu alebo začnete nosiť rúcho. Tento trend je o zbavení sa rozptýlenia. Môžeme sem zaradiť aj iné zmeny životného štýlu, napríklad diéty, obmedzenie sexuálnej aktivity alebo čas strávený vonku.

Keď si na TikToku zadáte do vyhľadávania #monkmode, stránka vám ukáže mnoho videí. Niektoré majú desiatky miliónov videní a väčšinou sa vás všetci snažia presvedčiť, aby ste sa riadili ich radami a postupmi.

Ľudia skúšajú rôzne pomôcky, aby sa dokázali na 100% sústrediť a nenechať sa ničím vyrušovať. Mnohí používajú na telefóne aplikácie, ktoré im umožnia zablokovať si na istý čas sociálne siete alebo celkovo mobil. Vyberú si dobu, počas ktorej potrebujú pracovať a koncentrovať sa iba na jednu úlohu. Priebežne môžu zmeniť názor a tento čas skrátiť alebo si môžu zvoliť režim, v ktorom nemajú nad telefónom žiadnu kontrolu, až kým ich zvolený čas neuplynie.

Zdroj: Q000024/pxhere

 

Ako to ale býva, aj v tomto prípade sa ľudia rozdelili na dva tábory. Tí, ktorí tento trend skúšajú niekoľko mesiacov a sú presvedčení, že je to správna cesta, a potom sú tu tí, ktorí tvrdia, že je to nezmysel.

Do ktorého tábora patríte vy?

Zdroj 1, Zdroj 2

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre