in

Žene bola na letisku zabavená krabica s žirafími bobkami. Neuveríte, na čo ich chcela použiť

Keď nemenovaná žena 29. septembra dorazila na letisko v americkej Minnesote, vzbudila záujem bezpečnostnej kontroly. Pracovníci bezpečnostnej kontroly letiska si ženu zobrali na stranu, aby prehľadali jej batožinu. To, čo v nej našli, bolo už samo o sebe pomerne bizarné. Vysvetlenie ženy, prečo sa snažila do štátu prepašovať tieto objekty však znie ešte bizarnejšie.

Zdroj: Pexels / Anna Shvets

V krabici našla kontrola žirafie výkaly v tvare väčších guličiek, ktoré sa žena pokúsila lietadlom dopraviť do Ameriky z výletu v Keni. Svoj zaujímavý náklad odôvodnila jednoducho – chcela použiť tieto žirafie bobky na výrobu náhrdelníka.

Zdroj: Pixabay / Dylanna Fisher

Čudné? Táto žena tvrdí, že takto už prepašovala aj losie výkaly, z ktorých rovnako vyrobila náhrdelník.

Podobné objekty nie je dovolené prenášať lietadlom do iných štátov, keďže môžu predstavovať zdravotné riziko. Výkaly by napríklad mohli obsahovať zárodky chorôb, ktoré pre cieľový štát nemusia byť bežné alebo normálne, ale naopak nebezpečné nie len pre lokálnu faunu, ale aj pre samotného človeka.

Zdroj: Pexels / Gabriella Herlaar

Žena sa vyhla pokute, no svoj zaujímavý náklad musela odovzdať. Pre svoj náhrdelník si môže objednať žirafie bobky z overených zdrojov, ktoré pri prenášaní cez hranice dbajú na zdravotné kontroly a bezpečnostné protokoly. Alebo sa môže pokúsiť kontaktovať najbližšiou zoologickú záhradu vo svojom okolí, ktorá chová želané žirafy.

Otázka však znie – prečo by niekto chcel nosiť náhrdelník z výkalov nejakého zvieraťa?

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

14 fotografií, ktoré sú jasným dôkazom, že byť rodičom je veľká zábava

Títo ľudia len chceli mať dobrý deň, no vesmír mal s nimi iné plány