in ,

Vymazaná scéna z Teletubbies – veľmi nevhodná pre detské publikum

Keď si spomeniete na svoje detstvo, hneď vás napadne, ako sme všetci milovali štyri postavičky s anténkami na hlave. Viete, o koho ide – Tinky-Winky, Dipsy, Laa Laa a Po.

Väčšina z nás má veľa pekných spomienok na sledovanie Teletubbies, ktorí sa preháňajú po dokonalej krajinke, kde svieti slnko s detskou tváričkou.

Leo Reynolds/flickr

Čo ste ale určite nevedeli je, že jedna epizóda seriálu bola považovaná za takú strašidelnú, že ju v roku 1999 zakázali, lebo mali obavy, že deti budú vydesené.

Je ťažké uveriť, že detský seriál, v ktorom vystupujú štyri farebné postavičky, by nejakým spôsobom mohol desiť svojich malých verných fanúšikov. Iba pobehovali po kopcoch a spievali pesničky. Ale niekedy sa k nim pridali aj iné postavičky a neboli také rozkošné ako Tinky-Winky, Dipsy, Laa Laa a Po.

Medzi deviatimi sezónami – ktoré mali neuveriteľných 485 epizód – bola jedna dejová línia, ktorá zrejme nebola až tak vhodná pre malé deti. Epizóda Teletubbies s názvom „Lev a medveď„, ktorá sa prvýkrát vysielala v roku 1997, rýchlo vyvolala u rodičov pohoršenie.

Teletubbies – WildBrain/youtube

Tvrdili, že bola príliš strašidelná pre cieľovú skupinu seriálu, ktorou boli deti vo veku od jedného do štyroch rokov. A prečo toľko rozruchu okolo dvoch zvieratiek?

Nešlo by ani  tak o dve zvieratká, ako skôr o jedno. Veľmi strašidelne vyzerajúca postava – kreslený lev s nie veľmi príjemne vyzerajúcimi očami.

V epizóde vidíme leva, ako sa na skateboarde preháňa po lúke a zúrivo reve. Potom príde kreslený medveď a zakričí na veľkého leva „Bú“, ale následne sa znova skryje za stromy.

„Som strašidelný lev,“ začne rozprávať lev, „a hľadám medveďa. Viem, že sa skrýva, ale neviem kde.“

Lev to potom ešte raz zopakuje a povie: „Pozerám sa sem a pozerám sa tam.“

Teletubbies – WildBrain/youtube

Medveď potom spustí detský, ale mimoriadne strašidelný smiech, aby leva ešte viac nahneval.

Lev nakoniec medveďa nájde a začne ho prenasledovať, zatiaľ čo medveď hovorí: „Chyť ma! Chyť ma!“

Scéna sa končí po tom, čo sa ukáže, ako sa dvojica naháňa po kopcoch, pričom obaja vydávajú veľmi divné zvuky.

Rodičia údajne podali veľa sťažností na hudbu, nevhodnú pre vek detí, strašidelné hlasy a strašidelné dialógy, ktoré deti vystrašili. Sama som tento klip videla prvýkrat až teraz a tiež z neho nie som veľmi nadšená, aj keď moje deti už vyrastajú na Labkovej Patrole a nie na Teletubbies. No keby môj starší syn niečo takéto videl, presne viem čo by ho strašilo pred večerným zaspávaním. Lev, ktorý ho príde naháňať.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre