in

Young Poisoner: Skutočný sériový vrah sa stal inšpiráciou pre čiernu komédiu!

Príbehy o skutočných vrahoch bývajú zväčša napínavé životopisné krimi-thrillery, z ktorých divákov až mrazí. Jeden skutočný sériový vrah sa stal ale inšpiráciou pre čiernu komédiu.

Skutočný vrah, ktorého príbeh inšpiroval vznik čiernej komédie, je Graham Young, prezývaný Poisoner. Bol známy tým, že svoje obete otrávil. Tento sériový vrah žil v rokoch 1947 – 1990. V roku 1995 vyšiel film o jeho živote s názvom The Young Poisoner’s Handbook. 

Hlavnú postavu a teda Grahama Younga stvárnil írsky herec Hugh O’Conor. Spolu s ním ako ústredné postavy deja učinkovali napríklad Antony Sher, Ruth Sheen alebo Tobias Arnold. Snímka  bola natočená v Nemecku, vo Francúzsku a vo Veľkej Británii.

Autor tejto fotografie je Hughoconor

Film je radený do žánrov dráma, krimi a komédia. Na prvý pohľad sa zdá, že takýto príbeh založený na skutočných udalostiach má od smiechu veľmi ďaleko, ale režisér Benjamin Ross zvládol dodať humor aj takémuto temnému počinu. 

O tom, že táto čierna komédia stojí za pozretie vás môžu presvedčiť napríklad aj relatívne vysoké hodnotenia na filmových databázach. Na zahraničnom webe Imdb má The Young Poisoner’s Handbook hodnotenie 70%, na CSFD ešte lepšie a síce 72%.

The Young Poisoner’s Handbook (1995)
byu/Routinelazyperson inDisturbingMovies

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre