in

Z tohto hororu budete mať nočné mory. Psychologický teror ukazuje, že v každom človeku sa skrýva beštia (+ trailer)

Existujú filmy, na ktoré nedokážete zabudnúť ešte dlho po tom, ako ste ich dopozerali a tento je jedným z nich. Film na pomedzí trileru a hororu prinesie nevídanú krutosť a bude sa s vami zahrávať počas všetkých 111 minút. 

Zdroj: IMDb

Názov tohto filmu je Funny Games, no rozhodne od neho zábavné hry nečakajte. Film má dve verzie – z roku 1997 a z roku 2007 – a obe pochádzajú od režiséra Michaela Hanekeho. My vám dnes predstavíme tú novšiu.

V tomto psychologickom trileri/horore budete pointu hľadať len ťažko a je len na vás, ako si ho vysvetlíte. Mrazivá premisa a nezmyselná brutalita sú v tomto prípade najdôležitejšie a ich krutosť vás postaví zo stoličiek.

Oficiálny popis znie: „Dvaja psychopatickí mladí muži si vo svojej chate vezmú rodinu ako rukojemníkov.“

Zdroj: IMDb

Rozšírený popis znie: „Chcete sa staviť, že do deviatej ráno budete mŕtvi? Predĺžený víkend s rodinou na luxusnom vidieckom sídle? Prečo nie! Funny Games USA je prieskumom dnešnej brutálnej spoločnosti a toho, ako násilie ovplyvňuje našu kultúru. Anna rozpráva príbeh svojej rodiny, ktorú fyzicky a psychicky týrali dvaja nečakaní návštevníci. Peter a Paul sa objavia vo dverách ich chaty s milým úsmevom a bielymi rukavičkami. Anna a jej rodina netušia, aká drsná hra ich čaká! Veci začnú naberať rýchly spád, keď sa Paul staví, že rodina neprežije do zajtrajšieho rána…“

Vo filme si zahrali Naomi Watts, Tim Roth, Michael Pitt, Brady Corbet, Devon Gearhart, Boyd Gaines, Siobhan Fallon Hogan, Robert LuPone a Linda Moran.

Zdroj: IMDb

„Majstrovsky zaranžovaný psychologický teror bez hudby, so statickou kamerou a minimom strihu. Znepokojivé, drzé a bezohľadné, povýšenecké, desivé, nepríjemné. Michael Haneke je režijný génius a možno tak trochu diabol. Od prvej do poslednej minúty som bol ako zmrazený,“ okomentoval jeden divák svoj zážitok z tohto filmu.

„Som z celého filmu tak v rozpakoch, že absolútne netuším, ako ho mám hodnotiť. Takýto silne drsný, surový, brutálny a kontroverzný psychologický thriller so mnou otriasol spôsobom, ktorý budem ešte dlho rozdýchavať,“ pridala sa ďalšia.

Zdroj Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre