in ,

Žena do banky priniesla mŕtve telo na invalidnom vozíku, aby ním mohla podpísať pôžičku

V Brazílii v utorok zatkli ženu podozrivú z krádeže podvodom a znehodnotenie mŕtvoly. Svojho strýka priviedla do banky, aby podpísal zmluvu o pôžičke.

Podozrenie vzbudila hneď ako vstúpila do pobočky banky na predmestí Ria, s mužom na invalidnom vozíku, ktorého označila za svojho strýka. Žena, ktorú miestne médiá pomenovali ako Erika de Souza Vieira Nunes, údajne povedala úradníkovi, že prišli podpísať pôžičku vo výške 17 000 reaisov (3 000 eur).

man writing on paper
Autor tejto fotografie je Scott Graham

Na záberoch z bezpečnostnej kamery je vidieť, ako žena zdvihla mužovi na vozíku ruku a zmenila polohu hlavy, aby sa ho pokúsila donútiť podpísať dokument pred sebou.

„Strýko, počuješ? Musíš to podpísať. Ak to nepodpíšeš, tak to nepôjde, ja to za teba urobiť nemôžem,“ rozpráva sa žena so strýkom na vozíku, ktorý ale nereagoval.

„On je taký, nič nehovorí,“ vysvetlila úradníkovi. „Ak ti nie je dobre, zoberiem ťa do nemocnice.“

credit, bank, money
Autor tejto fotografie je Raten-Kauf

Avšak muž na vozíku ani naďalej nereagoval a nehýbal sa, a to vyvolalo obavy zamestnancov banky, ktorí zavolali záchranku. Po príchode lekári potvrdili, že 68-ročný muž je už niekoľko hodín mŕtvy. Jeho telo bolo prevezené do márnice a žena bola zatknutá, pre podozrenie z pokusu o krádež podvodom a znehodnotenie mŕtvoly.

Právnici ženy tvrdia, že muž, Paulo Roberto Braga, zomrel v banke na vozíku, a uviedli, že majú svedkov, ktorí budú vo vhodnom čase vypovedať.

woman sitting on wheelchair
Autor tejto fotografie je Steven HWG

Predbežná forenzná analýza dospela k záveru, že muž zomrel v utorok, medzi 11:30 a 14:30, na následky ťažkostí s dýchaním a zlyhania srdca. Do banky prišli o 13:02.

Znalec, ktorý správu podpísal, uviedol, že v tejto chvíli nie je dostatok lekárskych ani technických dôkazov na to, aby sa potvrdilo, či muž zomrel cestou do banky alebo v nej, alebo bol už mŕtvy. Avšak pitva naznačila, že pravdepodobne zomrel v ležmej polohe, vzhľadom na polohu krvných zrazenín na krku.

Polícia nevylučuje, že do prípadu bolo zapojených viac ľudí.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre