in

Žena použila zmrazené embryá na počatie dieťaťa jej mŕtveho milenca. Teraz žaluje jeho rodinu

Číňanka, ktorá mala pomer so ženatým podnikateľom, ktorý zahynul pri autonehode, použila zmrazené embryá na počatie dieťaťa, o ktorom tvrdila, že je jeho, a potom zažalovala jeho rodinu o dedičstvo.

V prípade, ktorý v Číne vyvolal búrlivú diskusiu, žena z provincie Kuang-tung s priezviskom Leng zažalovala manželku svojho zosnulého milenca kvôli časti jeho majetku. Tá podľa nej patrí jej synčekovi, ktorý je vraj právoplatným dedičom jej milenca.

Zdroj: Pexels

Neobvyklý spor sa začal v roku 2021, krátko po tragickej smrti muža s priezviskom Wen pri autonehode. Leng tvrdila, že pred nehodou zmrazila niekoľko svojich vajíčok, ktoré boli neskôr oplodnené pomocou Wenových spermií na súkromnej klinike plodnosti.

V decembri 2021 porodila zdravého syna, ktorému dala meno Xiaowen, a v auguste minulého roka zažalovala rodinu svojho bývalého milenca, pričom žiadala časť ich majetku ako dedičstvo pre svojho syna.

Zdroj: Pexels

V rámci svojej žaloby Leng žiadala pre Xiaowena ako Wenovho dediča majetok, akcie spoločnosti a poistné plnenie. Nanešťastie pre ňu žena nemohla dokázať, že chlapca splodil Wen, ani že jej dal súhlas na počatie dieťaťa s použitím jeho spermií. V dôsledku toho súd jej žalobu zamietol.

Jeden z právnikov povedal pre South China Morning Post (SCMP), že hoci čínsky občiansky zákonník z roku 2021 stanovuje, že každý živý plod v tele matky má nárok na dedičstvo a dary, o zmrazených embryách sa nezmieňuje. Ďalší uviedol, že postupy IVF na licencovaných klinikách sú legálne, ale s postupom by mali súhlasiť obaja rodičia, čo v tomto konkrétnom prípade nebolo jasné.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre