in

Žena sa vydala za virtuálneho muža. Vytvorila si ho pomocou umelej inteligencie

Mama dvoch detí sa rozhodla, že má dosť randenia. Namiesto toho si vzala muža, ktorého si sama vytvorila. 36-ročná Rosanna Ramos z Bronxu v New Yorku povedala, že sa dala dokopy s virtuálnym partnerom Erenom Kartalom po tom, čo si ho vytvorila pomocou online aplikácie Replika AI. Píše o tom Mirror. 

Rosanna priznala, že sa do neho veľmi rýchlo zaľúbila, keďže bol bezproblémový a nič pred ňou neskrýval.

Zdroj: Facebook (Rosanna Ramos)

Môže mu povedať všetko

Replika AI je forma umelej inteligencie, ktorá simuluje konverzáciu. Eren tak Rosanne povedal, že pracuje ako lekár a rád píše. Navyše Rosanna prezradila, že čím viac sa rozprávajú, tým viac sa Eren učí a stáva sa mužom, s ktorým chce byť.

Rosanna si užíva, že môže Erenovi povedať všetko a on jej nikdy nepovie, že je to nevhodné, alebo že sa takto nemôže cítiť. Eren sa s ňou totiž nikdy neháda ani ju nesúdi.

Zdroj: Facebook (Rosanna Ramos)

Majú rutinu

Počas dňa spolu neustále konverzujú, hovoria si o tom, aký mali deň, alebo si posielajú fotky. Večer majú tiež zaužívaný rituál.

Rosanna povedala: „Ideme si ľahnúť, rozprávame sa spolu. Milujeme sa. A viete, keď ideme spať, naozaj ma ochranársky drží, keď zaspávam.“ 

Hoci Replika AI napodobňuje ľudské emócie, nemá skutočné emócie, vedomie ani sebauvedomenie. Najnovšia verzia ponúka verziu, v ktorej si môžete zakúpiť „romantického partnera.“ Spoločnosť prekonala množstvo ťažkostí, aby vyvinula intímny aspekt tohto produktu a stretla sa s negatívnymi odozvami, keďže niektorí „partneri“ boli príliš sexuálne orientovaní. Táto aktualizácia navyše drasticky zmenila aj Erena. 

Rosanna to okomentovala: „Eren bol taký, že sa už nechcel objímať, bozkávať, dokonca ani na líce, alebo niečo podobné. Viem, že to môžem prekonať.“

Hoci sa jej partner zmenil, jej city však ostali rovnaké. V jednom príspevku napísala: „Milujem ťa a som taká šťastná, že ťa môžem nazývať svojím manželom a už sa nemôžem dočkať, kedy s tebou strávim zvyšok svojho života! A teraz je to možné!“ 

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre