in

Žena si namiesto avokádovej pasty zahryzla do veľkej porcie wasabi a dostala z toho syndróm zlomeného srdca

Syndróm zlomeného srdca sa väčšinou objavuje u ľudí vyššieho veku  vo veľmi stresujúcich a emočne náročných situáciách, napríklad pri úmrtí najbližšej osoby alebo domáceho miláčika, presne tak, ako sa to stalo 61-ročnej žene z Texasu po tom, ako jej v roku 2017 zomrel pes.

Zdroj: Pexels / Louis Bauer

Tento syndróm dočasne obmedzí schopnosť srdca pumpovať krv do vášho systému efektívne a veľmi sa podobá infarktu. V niektorých prípadoch dokáže byť dokonca smrteľný. Ak teda niekto povie, že zomrie na zlomené srdce, ak sa vám niečo stane, nemusia to byť len sladké rečičky.

Zdroj: Pexels / Monstera Production

Takmer 70-ročná žena z Izraelu však mala k syndrómu zlomeného srdca úplne iný dôvod, ktorý jej lekárov veľmi prekvapil. Táto žena si totiž na svadbe pomýlila veľkú kôpku wasabi pasty s malou kôpkou avokádovej pasty.

Zdroj: Pexels / Cottonbro Studio

Pre tých, ktorí by náhodou nevedeli, čo to wasabi vlastne je – môžeme to vysvetliť ako zelenú, chuťovo trochu agresívnejšiu verziu nami slovákmi dobre známeho chrenu. Wasabi je pôvodom z Japonska a v malých množstvách sa používa napríklad pri príprave sushi.

Zdroj: Pexels / Cottonbro Studio

Vráťme sa však späť k žene, ktorá si zahryzla do poriadne veľkej kôpky wasabi v domnienke, že to bolo avokádo. Šok z nečakanej agresívnej chuti a štípania žene takmer okamžite spôsobil bolesť v hrudi, ktorá nezmizla ani na druhý deň.

Zdroj: Pexels / Cottonbro Studio

Návšteva lekára ukázala, že žena z tejto nečakanej ochutnávky wasabi dostala syndróm zlomeného srdca, čo z nej robí prvú osobu, u ktorej sa tento syndróm objavil kvôli konzumácii nejakého jedla.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

14 geniálnych, ale aj šialených dizajnov

10 ľudí, ktorých život je jedna veľká komédia