in

Žena tvrdí že nekontrolovateľné deti by mali chodiť von na vôdzke ako psy

Všetci máme občas potajomky chuť odhodiť čo najďalej to dieťa, ktoré nás kope v električke do lýtka a každýkrát, keď ho jeho rodič napomenie, aby to nerobil, hodí na vás ten typický diabolský úškrn, ktorý vo vás prebúdza praveké inštinkty a chuť niečo (konkrétne to dieťa) uškrtiť, a kopne si ešte raz.

Zdroj: Pexels / Brett Sayles

Alebo keď sa dieťa na ulici alebo v nákupnom stredisku s nezastaviteľným krikom hlasnejším ako sirény sanitiek hodí o zem, a nie a nie ho utíšiť.

Lynne Schmidt sa tak rozhodla nebrať si servítku pred ústa, a rovno sa rodiča v parku spýtala, či si nemyslí, že ak svoje dieťa nedokáže kontrolovať hlasom, malo by byť na vôdzke ako pes.

A to všetko kvôli tomu, že si cudzie trojročné dieťa prišlo pohladkať jejho psa Zoë, ona k tomu však nikdy nedala svoj súhlas. Tvrdí, že rodič dieťaťu dokonca ani nevenoval pozornosť, naopak, stál obďaleč a hral Pokémon Go na svojom mobile.

Zdroj: Pexels / Yan Krukau

Podľa nej je takmer jasné, že ak je malé dieťa mimo domu nekontrolovateľné, keď sa mu rodič snaží niečo prikázať, pripútať ho na vôdzku ako psa je bezpečnejšie ako pre okolie, tak aj pre samotné dieťa.

Zdroj: Pexels / Johann

Na internete žena za tento nápad dostala väčšinu negatívnych reakcií. Niektorí ľudia tvrdia, že ak je pes riziko pre náhodných ľudí na ulici, nemá ho brať von medzi ľudí. Cvičiteľka psov naopak tvrdí, že ovládať dieťa ako psa sa nedá, no každý pes sa dokáže naučiť povelom. Napriek tomu je dôležité deti učiť, že nie je bezpečné, chodiť do blízkosti cudzích psov.

Zdroj: Pexels / Phil Nguyen

Lynne však našla aj zopár podporovateľov tejto myšlienky, že deti na vôdzkach by boli bezpečnejšie. Čo si myslíte vy?

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre