in

Ženu obviňujú z týrania zvierat po tom, čo svojho psa prefarbila na Grincha

Majiteľku psa kritizujú na sociálnych sieťach za to, že upravila svojho štvornohého priateľa, aby vyzeral ako známy škriatok Grinch, ktorý v rozprávke ničí Vianoce.

Zdroj: @mondaygray / TikTok

Aby svojho psa dostala do vianočnej nálady, TikTokerka Ashley Spielmann zafarbila srsť svojho šteniatka svetlozelenou, bielou a červenou farbou.

Zdroj: @mondaygray / TikTok

Ashley však bola obvinená z týrania zvierat po zdieľaní videa na TikToku , ktoré sa stalo virálnym a ukazuje zmenu jej chlpáčika. Ako ukazuje video, Ashley zafarbila srsť svojho psa nie len na zeleno ale červenou a bielou mu na srsti spravila santov kabát.

Zdroj: @mondaygray / TikTok

Krátky klip, ktorý si získal milióny videní a lajkov, vyvolal u divákov rozporuplné reakcie. Prakticky 70% divákov tvrdí, že ide o týranie zvierat, čím vyjadrujú svoje obavy o zdravie a bezpečnosť šteniatka.

Zdroj: @mondaygray / TikTok

Napriek tomu Ashley miluje dočasný vzhľad svojho psa a naďalej zdieľa zábery šteniatka potulujúceho sa po dome. Napriek tomu, že sa vzhľad nepáči každému.

Zdroj: @mondaygrey / TikTok

Zatiaľ čo farbenie srsti psov môže byť bezpečné a zábavné, niektorí psi majú kožné alergie, ktoré im môže spôsobiť nemalé problémy. Navyše farba na ľudské vlasy sa nikdy nesmie používať na farbenie srsti psov. Podľa Peta.org sú psy jednotlivci, nie veci, a preto nepotrebujú ani nechcú byť farbení. V roku 2018 napríklad pes utrpel život ohrozujúce poranenia po tom, čo na neho majiteľ použil fialovú farbu, oddelenie služieb pre zvieratá v Pinellas County na Floride v USA vtedy zdieľalo túto znepokojivú správu.

Zdroj: @danthebigreddog / TikTok

TikTok dokonca často vyšetruje majiteľov domácich zvierat, ktorí farbia srsť svojho psa. Videá s nafarbenými psami na platforme vyvolali búrlivé diskusie. Výsledkom bolo, že majitelia týchto zafarbených psov museli svoje rozhodnutie znova a znova vysvetľovať. Napríklad majiteľka zafarbeného psa menom „ Dan – veľký červený pes “ na TikToku musela prestať farbiť srsť svojho psa kvôli všetkým negatívnym komentárom, ktorými ju ľudia bombardovali.

Zdroj: The Pet Zealot

   
guest

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Najbizarnejšie vianočné tradície z celého sveta, ktoré ťa zaskočia

10 bábätiek, ktoré vyzerajú, akoby toho už videli v živote dosť