in

Zoznámte sa s Thomasom Weddersom, mužom, ktorý drží rekord za najdlhší nos na svete

Možno si niektorí z vás pamätajú rozprávku Traja Veteráni, v ktorej princeznej narástol nos tak dlhý, že precestoval celú krajinu. Zápis v Guinnessovej knihe rekordov za skutočný najdlhší nos na svete zatiaľ však drží angličan Thomas Wedders.

Thomas žil v 18-tom storočí, údajne okolo roku 1770 a už v tej dobe bol jeho netradičný vzhľad stredobodom fascinácie. Jeho nos mal totiž približne 19 cm.

Thomas sa pre svoj výnimočný nos živil ako putovný cirkusový umelec a skutočne ešte dnes drží svetový rekord v dĺžke nosa napriek tomu, že už je takmer 300 rokov po smrti.

V časopise The Strand Magazine z roku 1896 bol Thomas popísaný ako osoba, ktorej príroda nadelila výnimočný nos, no pravdepodobne sa kvôli tomu vyčerpala a už nemala dostatok energie na to, aby mu rovnako veľa nadelila aj rozumu, pretože Thomas bol pomerne hlúpy.

Zdroj: The Strand Magazine, Vol. XI 1896

Veľa detailov o jeho živote sa nezachovalo, respektíve nezdokumentovalo, verí sa však, že zomrel okolo 50-teho roku svojho života.

Jeho vosková podobizeň bola nedávno vystavená na anglickej „Ripley’s Believe it or Not“ výstave a fotka tejto figuríny okamžite šokovala internet. Momentálne je vosková podobizeň Thomasa jediný verejne prístupný spôsob, ako sa pokochať mužom s takmer 20 cm dlhým nosom.

Zdroj: ripleys.com

Myslíte, že musel vodu piť výhradne slamkou alebo si pri pití namáčal nos do pohára, z ktorého pil? Každopádne sa môžeme zhodnúť na tom, že veľmi pravdepodobne namáčal nos do vecí, do ktorých nemal, alebo do ktorých ľudia s normálnymi dĺžkami nosa nemôžu.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre