in

Ako to skončilo? 10 skvelých filmov, ktoré si musíte pozrieť minimálne 2x!

Dnes sme si pre vás pripravili 10 filmov, ktoré si divák musí pozrieť minimálne dvakrát, aby pochopil skutočný záver a pointu celého filmu. V tomto zozname nájdete tituly ako Donnie Darko, Počiatok alebo Táto krajina nie je pre starých. Dejovú zápletku pri žiadnom z filmov prezrádzať nebudeme kvôli divákom, ktorí danú snímku ešte nevideli.

Donnie Darko

Donnie Darko je americká mysteriózna sci-fi dráma z roku 2001, ktorá má dodnes vysoké hodnotenia. V hlavných úlohách sa predstavili Jake Gyllenhaal, Holmes Osborne alebo Maggie Gyllenhaal. 

Autor tejto fotografie je Nathan Congleton

Taxikár (Taxi Driver)

Toto je kultový film z roku 1976. Bol natočený v USA a je radený do žánrov krimi a dráma. V hlavnej úlohe sa predstavil dnes už legendárny Robert De Niro, vo vedľajších rolách hrali Jodie Foster, či Albert Brooks.

Autor tejto fotografie je Nathan Congleton

Počiatok (Inception)

Inception je slávny akčný a mysteriózny sci-fi thriller z roku 2010. Je to americký veľkofilm, v ktorom si zahrali hviezdne mená ako Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Elliot Page, Tom Hardy alebo Cillian Murphy.

Enemy

Dnešný zoznam 10 filmov, ktoré si treba pozrieť minimálne dvakrát, pokračuje počinom Enemy. Je to mysteriózna psychologická dráma a thriller z roku 2013. Snímka sa nakrúcala vo Francúzsku, v Španielsku a v Kanade. Aj tu si hlavnú rolu zahral dnes už raz spomenutý Jake Gyllenhaal.

Autor tejto fotografie je Wired Photostream

Vertigo

Prvý, ale nie posledný starší film v tomto zozname. Vertigo je klasika z roku 1958, tento americký film režíroval legendárny Alfred Hitchcock. Je to mysteriózny a romantický thriller, ktorý dodnes patrí k najväčším filmovým klasikám všetkých čias. Hrali tu James Stewart, Kim Novak, či Barbara Bel Geddes.

Autor tejto fotografie je Castles, Capes & Clones

Americké psycho (American Psycho)

American Psycho je komediálna krimi-dráma z roku 2000, ktorá bola nakrútená v USA. V hlavných rolách učinkovali Christian Bale, Jared Leto a Reese Witherspoon.

Autor tejto fotografie je Harald Krichel

Táto krajina nie je pre starých (No Country for Old Men)

Na štvrtom mieste tohto rebríčka skončila snímka Táto krajina nie je pre starých. Je to americká dráma a krimi-thriller z roku 2007. V tomto prípade sa hlavných rolí zhostili Tommy Lee Jones, Javier Bardem, Josh Brolin a Woody Harrelson. Prečítajte si aj náš nedávny článok, prečo posledný menovaný herec už viac ako 3 roky nepoužíva mobil.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Osvietenie (The Shining)

Toto je dramatický thriller, respektíve horor, ktorý vznikol podľa námetu knihy spisovateľa Stephena Kinga. V snímke z roku 1980 sa v hlavných úlohách predstavili Jack Nicholson so Shelley Duvall.

Autor tejto fotografie je Movie-Fan

Mulholland Drive

Mulholland Drive je radený do kategórií mysteriózna dráma a romantický thriller. Je to snímka z roku 2001 nakrútená v USA a vo Francúzsku. Tu si hlavné úlohy zahrali Naomi Watts, Laura Harring a tiež Ann Miller.

Autor tejto fotografie je Eva Rinaldi Celebrity Photographer

2001: Vesmírna odysea (2001: A Space Odyssey)

Dnešný zoznam uzatvárame starším filmom. 2001: Vesmírna odysea je dobrodružný sci-fi film britsko-americkej výroby z roku 1968. O réžiu aj scenár sa postaral slávny Stanley Kubrick, v hlavných rolách učinkovali Keir Dullea, Gary Lockwood alebo William Sylvester.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre