in

Čech je unikátnym rekordérom Guinessovej knihy. Má šialenú zbierku Lega

Lego je populárnou stavebnica, ktorá má unikátne aspekty. Tieto svetoznáme kocky sa začali vyrábať ešte v roku 1932 v Dánsku, kedy boli z dreva. Nepriateľom chodidiel sa stali od roku 1949, kedy už boli plastového charakteru.

Zdroj: 7 pádů Honzy Dědka/YouTube

Jeden z najzaujímavejších aspektov kociek Lego je univerzálnosť ich dizajnu. Časti vyrobené pred desiatkami rokov sa stále dajú použiť s aktuálnymi sadami, čo umožňuje nekonečné možnosti ich vzájomných kombinácií. Tento ich charakter môže vo vlastnej obývačke skúšať Miloš Křeček, ktorý sa dostal do Guinessovej knihy rekordov.

Ako súkromný zberateľ má vo svojom vlastníctve neuveriteľných 6005 rôznych stavebníc Lega. Sympatický Čech prezradil, že jeho zbierka sa rozrástla až príliš a bola dosť veľká na to, aby ju uchovával doma. Na svete sa tak zrodilo Museum of Bricks Praha, teda múzeum Lega.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Museum of Bricks (@museumofbricks)

Miloš dostal svoje prvé Lego ešte keď mal 5 rokov. Našiel si ho pod vianočným stromčekom, no to nie je to jediná stavebnica, ktorú si sám nezakúpil.

„Sám som si kúpil viac ako 90 % všetkých Lego setov, ale niekedy dostanem stavebnicu do mojej zbierky priamo od svojich zákazníkov alebo známych, čo ma veľmi teší,“ povedal Křeček pre Guinness World Records.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
111
2 mesiace dozadu

Preto o tom treba postnut dva články za týždeň