in

Toto je skutočný dôvod, prečo majú autobusové sedadlá taký divoký dizajn

Jedna vec, ktorú si hneď všetci všimneme na verejných autobusoch, je ich bláznivý a niekedy nie príliš oku lichotivý dizajn sedadiel. Na sociálnych sieťach sa šíri toto video. Je na ňom sedadlo z autobusu v Poľsku a je pokryté množstvom prachu.

Možno sa čudujete, prečo diskutujeme práve o modeloch sedadiel v autobusoch a je skutočne zaujímavé sa dozvedieť o skutočnom dôvode. Sú to cenné znalosti pre rôzne situácie a sú dôkazom toho, ako sa dizajn v priebehu rokov vyvíjal. Okrem toho je to pripomienka pokroku, ktorý sme dosiahli v móde a dizajne, pričom sme za sebou zanechali niektoré z menej príťažlivých štýlov z minulosti.

Zdroj: KubulMKM / YouTube

Sedadlá autobusov sú zámerne navrhnuté s jedinečnými vzormi, aby vyzerali atraktívne a odvádzali našu pozornosť od akejkoľvek nečistoty alebo špiny, ktorá sa na nich môže nahromadiť. Tento kreatívny prístup pomáha udržiavať čistejší a príjemnejší vzhľad pre cestujúcich.

Aj keď sa vám autobusové sedadlá často môžu zdať celkom čisté, realita je taká, že na nich môže byť skrytá naozaj dosť veľká vrstva špiny. Šikovné použitie vzorovaných látok vytvára optickú ilúziu, takže je ťažké vidieť skutočný neporiadok, ktorý tam môže byť. Je to v podstate trik, ktorý nás má ušetriť od premýšľania o tom, čo by sa na sedadlách mohlo skrývať.

Zdroj: KubulMKM / YouTube

V roku 2018 Harriet Wallace-Jones, spoluzakladateľka Wallace Sewell, britského dizajnérskeho štúdia, ktoré spolupracuje s Transport for London, vysvetlila, že doprava pre Londýn tradične využíva vlnenú moketovú tkaninu. Poukázala na to, že táto vlna sa môže pochváliť prirodzenou odolnosťou voči ohňu a moketa je známa svojim textúrovaným povrchom, ktorý ponúka zvýšenú odolnosť proti opotrebovaniu. Táto tkanina zvyčajne kombinuje strihaný a nestrihaný vlas, čím sa zvyšuje jej životnosť.

Zdroj: KubulMKM / YouTube

​Najprv si vybrali túto látku, pretože je naozaj pevná a dlho vydrží. Po druhé, farby a vzory na tkanine dobre skrývajú nečistoty a poškodenia. Je tu ale ešte jeden problém na zamyslenie. Móda sa rýchlo mení, takže niečo, čo teraz vyzerá cool, už tak o pár mesiacov vyzerať nemusí.

ZDROJ

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre