in

Vášnivá romantika aj čaro histórie. Kým čakáte na 3. sériu Bridgertonu, máme pre vás tipy na podobné seriály

Ak sa neviete dočkať tretej série Bridgertonu, pár mesiacov si na ňu ešte počkáte. Informácie k nej sme vám spísali do článku, aby ste ich mali pokope a vedeli, na čo sa tešiť.

Kým však čakáte, môžete sa zabaviť sledovaním podobných seriálov. A nie je ich málo. Vybrali sme pre vás šesť najlepších, o ktorých sme presvedčení, že si ich zamilujete rovnako ako súrodencov Bridgertonových. 

Dangerous Liaisons 

Dangerous Liaisons je americký dobový dramatický televízny seriál založený na rovnomennom románe Pierra Choderlosa de Laclosa. Tomuto historickému seriálu navyše nechýbajú ani vášeň a škandály.

Seriál zobrazuje Nicholasa Dentona ako Pascala a Alice Englert ako Camille, chudobných milencov v Paríži v rokoch tesne pred revolúciou. Pascal má plán na zlepšenie ich majetku, ktorý zahŕňa vydieranie Madame Geneviève de Merteuil (Lesley Manville), staršej ženy, ktorá si prenajíma jeho služby. Ako sa dalo očakávať, veci nejdú podľa plánu.

Zaujímavosťou, ktorá by sa vám mohla tiež páčiť je, že sa tento seriál natáčal v Českej republike. Môžete tak v seriáli vidieť zábery z Prahy či Kolína a možno si z toho aj spraviť hru, koľko miest dokážete spoznať.

Zdroj: Starz!

The Buckaneers

The Buccaneers je historický dramatický televízny seriál, ktorý vytvorila Katherine Jakeways a vychádza z rovnomenného nedokončeného románu americkej spisovateľky Edith Wharton, ktorý bol vydaný posmrtne v roku 1938.

Ak sa vám páčila atmosféra bálov a hľadania si manžela, The Buckaneers vás zavedie do sezóny nielen jednej hlavnej hrdinky ale hneď piatich.

Mladé Američanky, vyslané, aby si zabezpečili manželov a tituly, v tomto seriáli vtrhnú do prísne korzetovej londýnskej sezóny 70. rokov 19. storočia a odštartujú anglo-americký kultúrny stret. Excentrická a extrovertná povaha žien však rýchlo kontrastuje s prísnymi spoločenskými kódexmi a tiež potenciálnymi nápadníkmi.

Zdroj: Apple TV+

Sanditon

Keď Bridgerton prvýkrát vyšiel, ľudia na internete nemohli prestať hovoriť o tom, že ide v podstate o jemnejšiu verziu Sanditona. Dráma z éry regentstva, založená na poslednom nedokončenom románe Jane Austenovej, sleduje Charlotte (Rose Williamsová), ktorá sa presťahuje do Sanditonu, malej prímorskej dedinky, a stretne Sidneyho (Theo James), s ktorým sa okamžite stretne v pravom austenovskom štýle.

Nechýbajú tu dramatické zvraty, očarujúci Theo James, ktorý fanúšičky oslnil skoro viac ako v Divergencii, a samozrejme nebude chýbať ani vášnivá romantika.

Zdroj: ITV

Harlots

Harlots je britský dobový dramatický televízny seriál, ktorý vytvorili Alison Newman a Moira Buffini a je inšpirovaný filmom The Covent Garden Ladies od britskej historičky Hallie Rubenhold.

Ak ste si zamilovali Bridgerton, no zvládli by ste aj niečo odvážnejšie, Harlots je pre vás to pravé. Seriál sa točí okolo Margaret Wells (Samantha Morton), majiteľky bordelu a matky dvoch dcér, ktorá presťahuje svoj podnik do luxusnej oblasti Londýna v nádeji, že priláka bohatšiu klientelu. Tento krok ju stavia do priameho rozporu s konkurenčnou madam Lydiou Quigleyovou (Lesley Manville), ktorá prevádzkuje elitný bordel, ktorý slúži predovšetkým bohatým. Je tu veľa škandálov, rivality a romantiky, no Harlots je zaujímavý aj tým, ako normalizuje sexuálnu prácu. 

Zdroj: Monumental Pictures / Liam Daniel

The Great

Seriál The Great sa môže pýšiť nečakaným humorom a pochádza od scenáristu Tonyho McNamaru, ktorý už predtým dokázal, že dobové kúsky môžu byť zábavné vďaka jeho scenáru k filmu The Favorite, nominovanému na Oscara.

Seriál sleduje mladú Katarínu Veľkú (Elle Fanning), ktorá je poslaná do Ruska, aby sa vydala za Petra III (Nicholas Hoult), no nakoniec ho zvrhne a bude vládnuť sama. A hoci sa tu nedočkáte toľko vášnivých scén ako v Bridgertone, The Great vás určite očarí svojím humorom.

Zdroj: Gareth Gatrell/ 2021 – Hulu

The Pursuit of Love

Ukazuje sa, že 100 rokov po udalostiach z Bridgertonu boli ľudia v Anglicku stále nadržaní. The Pursuit of Love od Amazon Prime Video je miniséria s tromi epizódami, ktorú napísala a režírovala Emily Mortimer.

V seriáli účinkujú Lily James a Emily Beecham ako sesternice a najlepšie kamarátky, ktoré dospievajú medzi svetovými vojnami a spoločne túžia po chlapoch napriek tomu, že majú veľmi odlišné povahy. 

Príbeh sa odohráva v Európe pred druhou svetovou vojnou a sleduje dobrodružstvá charizmatickej a nebojácnej Lindy Radlettovej a jej najlepšej priateľky a sesternice Fanny Loganovej. Každá z nich túži po láske a manželstve a hľadá si ideálneho manžela.

Zdroj: Robert Viglasky/Amazon Studios

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre