in

Chcel vyplašiť zlodejské vtáky. Stvoril boha, ktorému sa klaňali

Ľudia používajú strašiaky na odháňanie neželaných hostí už od nepamäti. Je to praktické, nízko nákladové a efektívne, aj keď niektoré živočíchy sa už týchto mátoh dávno neboja a idú si za svojím strašiak-nestrašiak. 

Zdroj: Robert/YouTube,givlivs_x/TikTok

Muž menom Giulio Cuzzilla býva v Južnom Walese v Austrálii, kde má svoj rodinný dom. Má aj mačičku, ktorej dennodenne dáva žrádlo pred dvere. Lenže chutné pokrmy lákajú okrem samotnej mačky aj neželných návštevníkov alias zlodejov. Giulio spozoroval, že jeho štvornohému miláčikovi kradnú potravu straky. Dočítal sa, že pomôcť by mu mohla socha sovy, ktorá tieto vtáky vyplaší.

Obyvateľovi Austrálie sa veľmi nechcelo míňať peniaze na kúpu takéhoto strašiaka a tak sa rozhodol, že si jedného vyrobí. Nechceme Giuliovi upierať jeho talent, no to, čo stvoril, veľmi nepripomínalo sovu. Išlo skôr o zdochnutú mačku, ako aj sám priznal. Lenže strašiak predsa len zaúčinkoval, no ináč, ako si to jeho stvoriteľ predstavoval.

@givlivs_x

I accidentally made a Magpie god, #fyp #magpie #god #worship

♬ The Funny Bassoon – Eitan Epstein Music

Ako možno vidieť na videu, straky sa sove začali klaňať a akoby vzývali jej meno. „Náhodou som stvoril boha strák,“ napísal autor pod videom. Svojím spôsobom sa Giuliovi podarilo to, čo zamýšľal, keďže straky upriamili pozornosť na jeho výtvor a nie na žrádlo, no prešibané vtáky neodlákal. Ako povedala odborníčka na správanie zvierat, straky na videu v skutočnosti neprejavujú úctu soche, ale predvádzajú teritoriálne volanie, aby ju odplašili.

Muž napokon napísal, že vláda boha strák skončila po jednej z búrok, kedy bolo jeho dielo zničené. Straky si nakoniec obľúbil a uznal, že ich šantenie je roztomilé.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

10 prípadov, keď boli ľudia totálne leniví, ale aspoň pobavili svoje okolie

Syn prichytil otca priamo pri nevere. Zavolal mu, potom surovo pomstil mamu