in

Strhujúci zápas s prekvapivým koncom: 20 levov zaútočilo na žirafu

Príroda je veľký čarodej a jej členovia ponúknu občas nevídané javy. Na internete sa pomerne často vyskytujú videá zo súbojov zvierat a tieto záznamy majú vskutku solídnu sledovanosť. Niet divu, veď ide o skvelé predstavenie s občas nečakaným vyvrcholením.

Zdroj: Latest Sightings/YouTube

Presne takto by sa dala charakterizovať situácia z Botswany. 28-ročný samostatne zárobkovo činný podnikateľ David Sher kempoval na území Xai-Xai v južnej časti Afriky, keď sa mu zrazu naskytol úžasný pohľad. Nič netušiacu žirafu, ktorá popíjala vodu z akéhosi prameňa, zaútočili znenazdajky levy. Pre zviera s dlhým krkom sa vtedy začal zápas o holú existenciu.

Hoci by sa mohlo zdať, že žirafa je v súboji s levmi jasným outsiderom, nie je tomu tak. Vie sa totiž vskutku precízne brániť pred útokmi a uštedrovať presne mierené kopance. Preto musia levy spolupracovať ako jeden tím, keďže žirafa je veľké a silné zviera. Z videa v Botswane možno vidieť, ako sa levy tak trochu bezhlavo vyrútia na žirafu. Tá sa dá samozrejme na útek.

Hoci je presila levov ohromne veľká, žirafa napokon svoj boj o život zvládne a pred krvilačnými zvermi ujde. Levy to celkom prekvapivo vzdali a nepokúsili sa o nijaký koordinovaný útok. Ako to opísal David, unavení králi zvierat si po prenasledovaní žirafy šli ľahnúť do koryta rieky a spolu s podnikateľom si vychutnávali úžasný západ slnka. Nabudúce sa pravdepodobne zo svojej chyby poučia a ich súper nebude mať takú šancu na prežitie.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre