in

Developer sa pridáva na zoznam zlosynov videoherného priemyslu. Pridal mikrotransakcie do originálnej verzie hry Doom

Ľudia zaplatia ťažké prachy za rôzne bizarnosti, od pohára vody z vane alebo zaváraných prdov nejakej influencerky za niekoľko stoviek až po 65 dolárov za digitálneho koňa v Diable.

Posts from the diablo4
community on Reddit

Veľa ľudí spomína v pozitívnom zmysle na staré dobré časy, keď videohry neponúkali dodatočný obsah na predaj. V dnešnej dobe je to už takmer štandard, že sú veľké hry nie len že obohacované o neskoršie uverejnené rozšírenia, no taktiež o nespočetné množstvo takzvaných skinov, teda vizuálnych variácií určitých predmetov alebo charakterov v hre, ktoré (väčšinou) nemajú iný než estetický význam.

Zdroj: Alza

Takzvané Live-Service online hry sú dokonca ponúkané zadarmo, no drtivá väčšina obsahu v týchto hrách je dostupná za reálne peniaze alebo hernú menu, ktorú si musí človek kúpiť za reálne peniaze. Spomeňme si napríklad na vydanie Overwatch 2. Nejakú dobu po vydaní stál jeden skin pre jediného charaktera 30-40 EUR. Teraz už je to len 20 EUR za jeden skin. A v hre je 40 rozličných charakterov.

These prices are questionable…
byu/ShadowOpsFN inoverwatch2

Guy Dupont poslal na hackathon s názvom „Boston Stupid Shit Nobody Needs and Terrible Ideas Hackathon“ svoj projekt, za ktorý ho hráčska komunita takmer prekliala doživotným nestabilným internetom.

Zdroj: Steam

Starú dobrú hernú klasiku Doom sa každú chvíľu niekto snaží rozbehať na nie len moderných mašinách a konzolách, no taktiež vrámci humoru aj na rôznych šialených a netradičných zariadeniach, ako sú smarthodinky, kamera, mikrovlnka, vape, iPod Mini, termostat, počítač vo vnútri hry Minecraft a dokonca na digitálnom tehotenskom teste.

Doom running on a pregnancy test.
byu/Fair_Industry7328 ingaming

Pán Guy Dupont má však lepší nápad, namiesto prinášania hry Doom na nové zariadenia, by sme mali priniesť niečo nové do hry Doom. Konkrétne všetkými obľúbené mikrotransakcie. A teda v prípade jeho projektu hra zamrzne, kedykoľvek zdvihnete akýkoľvek objekt, a nepustí vás ďalej, až dokiaľ nenaskenujete QR kód, ktorý vám hra sama ponúkne, a nezaplatíte za ten objekt určitú sumu.

Samozrejme, tento projekt je taktiež myslený len ako vtip a mierna kritika mikrotransakcií v dnešných hrách. Hlavne o tom ale nehovorme spoločnostiam ako je Blizzard, EA alebo Ubisoft, oni by nad takýmto biznis-modelom neváhali ani minútu.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre