in

Takto vyzerala prvá americká reklama na Nintendo z roku 1980

Dnes je Nintendo známe ako gigant v oblasti videohier, ale v roku 1980 v Spojených štátoch o ňom vedel málokto. Možno prvá americká reklama na hardvér od tejto spoločnosti — prenosný herný systém Toss-Up zo série „Game & Watch“ — tomu určite nepomohla, ako ukazuje novo zreštaurovaná kópia.

Zdroj: Youtube / Movie & Video Game TV Spots

Reklama sa síce snažila hrať na humornú nôtu, no vôbec sa v ňom neobjavila zmienka o tom, od akej spoločnosti konzola je alebo ako sa volá, behom reklamy teda vôbec nezaznela zmienka o Nintende.

Zdroj: Youtube / Movie & Video Game TV Spots

Hry Game & Watch boli jednoduché prenosné LCD hry, podobné lacným licencovaným hrám od Tiger Electronics, ktoré boli v 90. rokoch veľmi populárne. V USA boli tieto hry pôvodne licencované spoločnosťou Mego a predávali sa ako séria „Time-Out“.

Zdroj: Youtube / Movie & Video Game TV Spots

Reklama je údajne z 25. júna 1980, len „pár mesiacov po založení Nintendo of America,“ povedal herný historik Chris Kohler, ktorý našiel 16mm kotúč s reklamou na eBay. Hardvér mal stále logo Nintenda na zadnej strane. Kohler zapožičal kotúč Nadácii Dejín Videohier (The Video Game History Foundation), ktorá sa obrátila na spoločnosť Movette Film Transfer, aby film zdigitalizovala. Musel byť obnovený, pretože jeho farby značne vybledli, čo mu dodávalo purpurový nádych.

Reklama láka hlavne staršie ročníky na to, aby si užili šport digitálne, ak im okolnosti nedovolia užiť si ho v realite. Napríklad kvôli zlomeným nohám alebo tenisovému lakťu, ako je vidno vo videu. To je dosť odlišné od neskorších reklám Nintenda, ktoré sa zameriavali na deti a rodiny a určite neobsahovali zábery na zadky v tesných šortkách.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre