in

Nový Assassin´s Creed Shadows je už teraz pod paľbou negatívnych reakcií. Dôvodom je prvý samuraj tmavej pleti

Pár dní dozadu vyšla prvá oficiálna upútavka na pokračovanie obľúbenej videohernej série Assassin´s Creed. Tento nový titul nesie definitívny názov Assassin´s Creed Shadows a dátum vydania je naplánovaný na 15. novembra tohto roku. Tento dátum sa však líši v závislosti od toho, akú edíciu hry ste si predobjednali, vyššie edície a edícia obsiahnutá v predplatnom Ubisoft+ majú podľa oficiálnych informácií dostať prístup ku hre o 3 dni skôr ako štandardná, teda základná edícia. Najvyššia, Ultimate edícia by vás mal vyjsť na 130 EUR.

Všetci sa hádam zhodneme na tom, že predobjednávať hry od Ubisoftu sa po žiadnej stránke neoplatí, no klasické ťahanie normálneho obsahu zo základnej hry a ponúkanie tohto obsahu v drahších edíciách ako špeciálne odmeny navyše, a to dokonca o tri dni skôr je len kvapka v mori hnevu, ktorý upútavka a oficiálne predstavenie rozpútali.

Zdroj: Youtube / Ubisoft

Najväčšou kvapkou pre fanúšikov série Assassin´s Creed dokonca nebol ani fakt, že fyzické kópie neobsahujú plnú hru a na inštaláciu aj fyzickej kópie tejto hry budete potrebovať internetové pripojenie. Okrem toho budú v hre ponúkané „mini Season Passy“.

Zdroj: Youtube / Ubisoft

Napriek tomu, že podľa samotného Ubisoftu je AC Shadows najpredobjednávanejšou hrou (a najviac si ľudia kupujú práve tú najdrahšiu edíciu za 130 EUR), oficiálna upútavka ku hre je videom s najväčším počtom „Nepáči sa mi to“ v dejinách Ubisoftu. Video má vic ako 7 miliónov zhliadnutí a 271 000 „Páči sa mi to“. Počet „Nepáči sa mi to“ však presahuje 600 000.

Zdroj: Youtube / Ubisoft

A čo je u hráčov a predovšetkým u japonskej hráčskej komunity problémom?

Hra je situovaná vo feudálnom Japonsku, ako sa dá aj v upútavke vidieť. Napiek tomu, že príbeh všetkých Assassin´s Cred hier je fiktívny, veľa aspektov týchto hier je postavených na reálnych historických elementoch a udalostiach. A „woke“ voľba jedného z dvoch hlavných charakterov, na ktorých údajne má čo dočinenia aj spoločnoť SweetBaby Inc. je síce Ubisoftom ospravedlňovaná skutočnými historickými udalosťami, má to však pár háčikov.

Zdroj: Youtube / Ubisoft

Yasuke je skutočná historická osobnosť, vysoký a údajne pomerne veľký černoch, ktorý sa dostal do Japonska ako otrok, a ujala sa ho jedna z najväčších osobností feudálneho Japonska, lord Nobunaga Oda, ktorý mu taktiež začal hovoriť Yasuke. Zdroje sa líšia, navzájom dopĺňajú aj vyvrcajú, no podľa všetkého bol Yasuke spoločníkom Odu pre zábavu, pretože bol tak odlišný od zvyšku japonskej populácie, a Oda bol údajne taktiež zvedavý, či koža tohto černocha časom vybledne alebo nie.

Zdroj: Youtube / Ubisoft

Ubisoft predstavuje Yasukeho ako prvého černošského samuraja. Vyzerá to však tak, že Yasuke bol v skutočnosti len „držiakom zbraní“ pre reálneho samuraja. V niektorých zdrojoch je zmienené, že bol Kosho, čo znamená niečo ako osobný strážca, bodyguard lorda. V Japonsku sa dokonca zdržal len približne 15 mesiacov, behom ktorých sa ani nestihol naučiť hovoriť japonsky.

Zdroj: Youtube / Ubisoft

Problémom pre fanúšikov údajne nie je fakt, že je Yasuke černoch, keďže skutočne černochom bol, no fakt, že z Yasukeho bola hlavná postava urobená pomerne nasilu. Do pozície Assassina sa jediný černoch v Japonsku predsalen mierne nehodí, keďže sa nikde a pred nikým v mori japoncov neschová. Veľa ľudí má pocit, že „woke“ agenda v prípade tejto hry úplne potopila potenciál Assassin´s Creed, ktorý pre túto sériu mohli predstavovať iné japonské historické postavy.

Zdroj: Youtube / Ubisoft

Ako dobre však bude Yasuke reálne zapadať do hry zatiaľ nevieme, upútavka so zábermi priamo z hry zatiaľ uverejnená nebola. Celý konflikt sa možno po uverejnení záberoch z hry utíši. Alebo naopak ešte zhorší.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre