in

Valve oficiálne odkazuje, že dediť Steam účty je a bude proti Pravidlám používania platformy Steam

S rozmachom digitálnych technológií sa stále viac ľudí zamýšľa nad otázkou, čo sa stane s ich digitálnym majetkom po smrti. Jednou z oblastí, ktorá vzbudzuje veľkú pozornosť, sú herné účty, ako je napríklad Steam.

Zdroj: Steam

Mnoho hráčov investuje do nákupu hier a digitálneho obsahu v nich značné sumy. A značnými sumami občas naozaj chápeme stovky až tisícky eur. Je teda prirodzené, že sa ľudia zaujímajú o osud svojich účtov po finálnom odchode.

Zdroj: Wikipedia

Spoločnosť Valve, ktorá prevádzkuje platformu Steam, nedávno potvrdila, že účty a ich obsah nie sú za žiadnych okolností prenosné. To znamená, že akonáhle používateľ zomrie, jeho účet sa nemôže previesť na inú osobu, ani ak by to bolo uvedené v závete. Podľa Pravidiel používania služby Steam je akékoľvek zdieľanie prihlasovacích údajov zakázané, a to aj v prípade rodiny, čo ešte viac sťažuje akúkoľvek formu dedičstva.

Zdroj: Steam

Prístup k prihlasovacím údajom účtu môže mať vždy len vlastník konta, ktorý konto vytvoril a má aktívny prístup k e-mailovej adrese, ktorá je s účtom spojená.

Zdroj: Steam

Táto problematika nie je obmedzená len na herné účty. S rastúcou popularitou digitálnych médií sa podobné otázky vynárajú aj pri iných online službách, ako sú sociálne siete či e-mailové účty. Zatiaľ čo niektoré krajiny už začali prijímať zákony týkajúce sa digitálneho dedičstva, väčšina legislatívy sa stále zaoberá skôr fyzickým majetkom.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre