in

Sony si dáva patentovať „Auto-Play“ hernú funkciu

Určite ste to zažili, predovšetkým v takzvaných „grind“/“grindy“ hrách. Repetitívne boje s tými istými nepriateľmi alebo opakovanie určitej misie takmer až donekonečna, a všetko len za účelom zvyšovania levelu vášej postavy alebo zbierania určitých objektov, aby ste svoju postavu mohli vylevelovať alebo pokračovať ďalej v príbehu. Tieto repetitívne aspekty niektorých hier dokážu celkom slušne narušiť váš herný zážitok (však, Genshin Impact a nekonečné zbieranie level-up objektov pre každý jednotlivý charakter?).

Zdroj: PlayStation

Veľa mobilných hier tento problém už dávno rieši módom „auto-play“, pri ktorom sa hra v podstate hrá sama a vy nemusíte robiť vôbec nič. A Sony si chce dať pre svoje hry patentovať veľmi podobný systém, aby hráčom pomohli s repetitívnymi misiami a ušetrili im čas.

Zdroj: PlayStation

Tento kontroverzný mód by mohol úplne zmeniť spôsob, akým hráči na Sony konzolách hrajú hry. Tento AI-Auto-Play Mode by simuloval váš spôsob hrania alebo spôsob hrania niekoho iného, aby doslova zaskočil za vašu prítomnosť za ovládačom a odohral za vás sekcie hier, ktoré nechcete hrať vy sami.

Zdroj: PlayStation

Týmto spôsobom by ste v podstate preskočili určité sekcie hier, a nemusíte prestať zbierať 100 kostí z živých mŕtvol v nejakej fantasy RPG hre, zatiaľ čo o pár krokov ďalej môžete v realite krájať cibuľu do vašej večere. AI-Auto-Play mód tie živé mŕtvoly pozabíja za vás a úspešne vám tých 100 kostí nazbiera.

Zdroj: PlayStation

Napriek tomu, že podobná funkcia v hrách vie byť v určitých momentoch veľmi užitočná, určite sa stretne aj s veľkou vlnou kritiky. Hry sú tu predsa od toho, aby sme ich hrali my, nie aby sme si ich kúpili a nechali počítač, aby ich hral za nás.

Zdroj: PlayStation

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre