in

10 najhorších hier roka 2023

Rok 2023 bol neobvykle štedrý na absolútne prepadáky vo svete videohier. Zdá sa dokonca, že v kategórii najhoršej hry roka sa o prvenstvo bilo viac vývojárov a hier než o najlepšiu hru roka. Poďme si teda najhoršie z nich zrekapitulovať.

Zdroj: Steam

10. Skull Island: Rise of Kong

Príšerná grafika hry, prázdny svet a najlepšia časť celej hry je tutoriál, pretože akonáhle tento skončí, hra vám zoberie 90% mechaník, ktoré ste v tutoriáli používali, a po zvyšok hry vám väčšinu z nich nevráti. Príbeh ani herné mechaniky vás od nudy nezachránia a všetko je to krásne podtrhnuté neprofesionálne znejúcou hudbou.

9. The Day Before

Túto hru sme už spomenuli hneď v niekoškých článkoch. Hra je považovaná za podvod od štúdia Fntastic, ktoré už neexistuje, bola po 4 dňoch stiahnutá z oficiálnych platforiem, všetkým hráčom bolo ponúknuté vrátenie peňazí a servery hry budú vypnuté za približne mesiac. RIP.

8. Walking Dead: Destinies

Grafika, cut-scény, príbeh, kombat systém, herné mechaniky, technická stránka hry… o žiadnom aspekte sa nedá rozprávať v pozitívnom svetle. Cut-scény neobsahujú žiadne animácie a kombat sa zdá byť dokonca horší ako v Skull Island: Rise of Kong.

7. Redfall

Veľa zamestnancov štúdia Arkane Studios sa sklamaním z vlastného výrobku netajilo a po vydaní tejto hry jednoducho zbalili kufre a vývojára opustili. Hra chce byť Looter Shooter ako Borderlands, mať otvorený svet ako Fallout, byť akčná ako Dying Light a ponúknuť multiplayer zážitok ako Destiny, no zlyháva bohužiaľ v každom aspekte a zdá sa, že samotný vývojár na hre pracovať nechcel.

6. Wanted: Dead

Hra sama o sebe má potenciál byť dobrá, to sa jej zaprieť naozaj nedá. No gameplay dobrý skutočne nie je, naopak je veľmi repetitívny. Príbeh je bizárny a zvláštny, no aspoň po tejto stránke je hra zábavná. Hra dostala prívlastok najlepšej najhoršej hry roka 2023.

5. Crime Boss: Rockay City

Na zoznam sa dostala aj hra od vývojára z Brna. Hra prináša veľa zaujímavých nápadov a potenciálu, no prevedenie má svoje muchy, AI nepriatelia sú jednoducho hlúpi a celkovo majú hráči pocit, že by hra potrebovala, aby do jej vývoja Ingame Studios zapojili ešte ďalších 50% nadšenia.

4. The Lord of The Rings: Gollum

Čo k tomuto povedať? Hra sa na stránke Metacritic stala výhercom najhoršej hry roka a my sa to nebudeme pokúšať vyvrátiť. Napriek príbehu, ktorý dobre dopĺňa svet Pána Prsteňov, hra neponúka v podstate absolútne nič.

3. Call of Duty: Modern Warfare 3 – ale len hlavná kampaň

Lineárne príbehy potrebujú špeciálnu pozornosť, keďže všetka pozornosť hráča sa výhradne sústreďuje na to, čo mu vývojár postavil priamo pod nos. Napriek tomu, že hra vyzerá dobre, príbeh nie je veľmi zaujímavý ani veľmi dlhý, no multiplayer časť tejto hry situáciu našťastie zachraňuje.

2. Forspoken

Gameplay je originálny a zvláštne zaujímavý, no hráč nemá skutočne žiadnu motiváciu experimentovať, otvorený svet pôsobí prázdne a nezaujímavo, dialógy medzi hlavnou postavou a jej náramkom sú príšerné, náramok nikdy nesklapne a vtipy… tie naozaj nie sú vtipné.

1. Payday 3

Napriek tomu, že hra ponúka kopec zábavy a gameplay nie je vôbec zlý, aby táto hra stála za to, potrebovala by od vývojára nejakú tú pozornosť navyše. Veľa hráčov sa sťažovalo na problémy s matchmakingom, servermi, bugmi a hlúpymi AI nepriateľmi.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre