in

10 najlepších hier roka 2023 podľa Game Awards

S pomaly sa blížiacim koncom roka prichádzajú aj každoročné Game Awards, ktoré bude tohto roka 7. decembra uvádzať Geoff Keighley. Víťaz s titulom „Hra roka 2023“ sa bude vyberať z 10 kandidátov, ktoré získali najviac nominácií.

Zdroj: Youtube / PlayStation

10. Street Fighter 6

S tromi nomináciami tu máme jednu z bojových klasík od Capcomu, ktorá 2. júna tohto roku dostala šieste pokračovanie. Narozdiel od Street Fighters 5, ktorej sa toľko slávy nedostalo, sa vývojári pri tvorbe šestky rozhodli nesklamať. Samotná bitka v tejto hre pôsobí veľmi plynulo a aj keď je stavaná tak, aby bola pre nových hráčov čo najintuitívnejšia, ponúka veľmi veľa možností pre hardcore hráčov, ktorí túžia vyladiť svoj skill do dokonalosti.

9. Resident Evil 4 Remake

Mať na zozname hier roka prerábku staršej hry od Capcomu by sa mohlo najprv zdať zvláštne, no každý, kto tento remake z marca tohto roku hral, pravdepodobne chápe, ako sa sem dostal. Hra sa drží tej istej dejovej linky, no oproti starej verzii je herná mechanika úplne nový zážitok dokonca aj pre tých, ktorí vedia starú verziu prejsť pomaly aj so zaviazanými očami.

8. Final Fantasy 16

Najnovší diel z úspešného titulu od Square Enix nie je v tomto zozname žiadnym prekvapením. V miestnosti s desiatimi hráčmi by vám deväť z nich povedalo, že sa im Final Fantasy 16 páčilo. Tento diel sa pohol ďalej od „turn based“ štýlu hrania, čo však môže byť pre niektorých fanúšikov tohto titulu negatívum, kombat je však vskutku uspokojivý a vizuál sveta pohladí nejedno oko.

7. Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

CD Project Red si pri prvotnom vydaní tejto hry v roku 2020 sám vrazil lopatou do tváre, keď hru vypustili na svet nedorobenú a plnú technických problémov. Vydavateľstvo sa však rozhodlo všetky chyby postupne opraviť a s vydaním anime série Cyberpunk: Edgerunners sa tento titul znova nadýchol. Odvtedy jeho popularita drasticky narástla a najnovšie rozšírenie s názvom Phantom Liberty dorazilo s úplným prekopaním niekoľkých herných funkcií, novou štvrťou, dejovou líniou aj ďalšou alternatívou konca hlavného príbehu. Celkové reakcie hráčov na najnovší stav hry sú všeobecne veľmi pozitívne.

6. Super Mario Bros. Wonder

Nintendo EPD so svojím novým prídavkom zo sveta Super Mario Bros. Dokázal, že 2D platformové hry majú stále ešte čo ponúknuť. Hra má výborný režim pre viac hráčov a vizuál, ktorý konzola Switch dokáže ponúknuť, využíva naplno. Celkovo hra pôsobí na oko veľmi príjemne a ponúka na Switchi kopec zábavy.

5. The Legends Of Zelda: Tears Of The Kingdom

V zozname nesmie chýbať ani ďalší diel z obľúbeného klasického titulu Nintenda, opäť pre Switch. Hra je zasadená do toho istého herného sveta ako jej predchodca Breath Of The Wild, vývojári však dokázali, že vedia na starom známom pieskovisku prísť s celkom novou formou zábavy s novými hernými mechanikami.

4. Hi-Fi Rush

Túto hru vypustilo do sveta Tango Gameworks vlastnené Microsoftom 25. januára tohto roku, a to doslova z ničoho nič. Hráči boli prekvapivo príjemne odvalení z umeleckého dizajnu aj z mechaník boja tejto hry, ktoré sa točia okolo rytmu. Hra nie je veľmi dlhá, no zato ponúka originálny herný zážitok.

3. Marvel´s Spider-Man 2

V októbri nám Insomniac Games predstavili ďalší diel Spider-Mana na PS5 a hráči mu venovali zaslúženú chválu. Vývojári vystavali hru na solídnych základoch predošlých úspechov a dvaja hrateľní hlavní hrdinovia, Miles a Peter, posunuli príbeh ešte vyššie. Čo k tejto hre možno dodať? Nomináciu na hru roka si určite zaslúžila.

2. Baldur´s Gate 3

Dangeon and Dragons v digitálnej verzii? Áno, prosím. Larian Studios pracovali na tejto hre naozaj dlho a výsledky tejto práce sú vidieť. Tvorba vášej postavy má veľmi málo limitov a rovnako málo limitov má aj samotný herný zážitok. Takmer čokoľvek, čo by ste v akejkoľvek situácii chceli urobiť, urobiť aj môžete. Každé rozhodnutie vás zavedie niekam inam, každý charakter, ktorého stretnete, má príbeh, ktorý môžete rozvinúť a skúmať, a možnosť začať novú hru pokojne aj 50-krát a vždy znej mať úplne iný zážitok je v tejto dobe drahšia ako zlato.

1. Alan Wake 2

Remedy Entertainment a ich hry mali vždy zástupy fanúšikov, no táto hra sa zdá byť niečím celkom novým. Alan Wake 2 je perfektnou kombináciou podivnosti a očakávania neočakávaného, a to je presne to, čo titulu v dnešnej dobe, kedy nové hry vychádzajú ako na bežiacom páse, pomôže medzi konkurentami vytŕčať z radu.

Ktorá z hier si zaslúži definitívny titul hry roka 2023 podľa vás?

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre